Starostwo Powiatowe w Puławach

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font sizeStarostwo Powiatowe w Puławach

Zapraszamy na Dożynki Powiatowe Wąwolnica 2015

Email Drukuj

Więcej informacji o Dożynkach Powiatowych Wąwolnica 2015 - kliknij w link.

Dodał: Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

Szwajcarski Szlak Rozwoju - relacja z wystawy

Email Drukuj

Powiat Puławski jako Lider Projektu „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego: Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, otrzymał na jego realizację kwotę w wysokości 4 mln CHF. Zasadniczą częścią projektu było wsparcie finansowe na realizację lokalnych projektów. Dzięki udzielonemu wsparciu szwajcarskiemu dofinansowanie otrzymało  141 beneficjentów. Przedstawiciele Lidera Projektu - Powiatu Puławskiego - wzięli udział w imprezie plenerowej promującej Szwajcarski Szlak Rozwoju w dniu 23 sierpnia br. na Placu F. Chopina w Puławach.

    

Więcej…

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Powiatowe Wąwolnica 2015

Email Drukuj

Już tylko kilka dni pozostało do Dożynek Powiatowych, które odbędą się w dniach 29 - 30 sierpnia w Wąwolnicy. Jak już wspominaliśmy w poprzednich informacjach, pierwszego dnia - w sobotę, od godz. 10.00 na boisku przy ul. 3 Maja będą miały miejsce zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszego powiatu. Natomiast w niedzielę, o godz. 12.00 uroczystości dożynkowe rozpocznie msza św. w intencji rolników w Bazylice Mniejszej pw. św. Wojciecha. Celebrantem mszy św. będzie ks. biskup Ryszard Karpiński. O oprawę muzyczną mszy zadbają Chór Jubilate Deo oraz Gminna Orkiestra Dęta z Kurowa.

 

Więcej…

Filmy promocyjne Powiatu Puławskiego - turystyka i biogospodarka

Email Drukuj

PULAWY_logotyp_1cmyk-2panton-02

Gości i mieszkańców Powiatu Puławskiego zachęcamy do obejrzenia filmów promocyjnych z zakresu turystyki i biogospodarki. Zostały one zrealizowane w ramach projektu "Promocja Powiatu Puławskiego w kontekście rozwoju inteligentnych specjalizacji regionu", współfinansowanego ze środków EFRR i dotacji krajowej.

Więcej…

OTWARTA REKRUTACJA NA ZAJĘCIA W MDK NA ROK SZKOLNY 2015/2016 - przypomnienie

Email Drukuj

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach prowadzi rekrutację uczestników na rok szkolny 2015/2016. Wnioski o przyjęcie kandydatów na zajęcia pozaszkolne do Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach na rok szkolny 2015/2016 są przyjmowane w sekretariacie placówki do 1 września 2015 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach (kliknij w link).

Dodał: Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

IX Sesja Rady Powiatu Puławskiego - przypomnienie

Email Drukuj

herb

Proponowany porządek obrad IX Sesji Rady Powiatu Puławskiego, Sala Pompejańska Starostwa Powiatowego w Puławach, 26.08.2015 r.  godz. 14:00:

 

 

Więcej…

Dożynki Powiatowe Wąwolnica 2015 - organizacja ruchu drogowego

Email Drukuj

W związku z planowanym w Wąwolnicy w dniach 29 - 30 sierpnia 2015 r. świętem plonów nastąpi czasowa zmiana organizacji ruchu drogowego, która ma na celu usprawnienie ruchu i zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom przedsięwzięcia. Zmiana dotyczy 30 sierpnia br. i obejmuje obszar od kościoła pw. św. Wojciecha w Wąwolnicy do Rynku wraz z przyległymi ulicami.

 


Więcej…

Strona 1 z 195