Starostwo Powiatowe w Puławach

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font sizeStarostwo Powiatowe w Puławach

Powiatowy Dzień Kultury – laureaci konkursów

Email Drukuj

W dniu 16 października br. Komisja Konkursowa powołana przez Zarząd Powiatu Puławskiego dokonała oceny prac, które zostały zgłoszone do konkursów organizowanych w ramach Powiatowego Dnia Kultury 2014: twórczości artystycznej, wydawnictw regionalnych, plastycznego.  Komisja w poszczególnych konkursach oceniła: 79 dzieł w konkursie twórczości artystycznej, 15 publikacji w konkursie wydawnictw regionalnych, 94 prace w konkursie plastycznym. Serdecznie gratulujemy niżej wymienionym laureatom i zapraszamy po odbiór nagród podczas uroczystości Powiatowego Dnia Kultury, 23 października 2014 r. od godz. 16.00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach, A. Królewska 19.

Więcej…

Interaktywna tablica dotykowa w Starostwie Powiatowym w Puławach

Email Drukuj
W ramach projektu „Wrota Lubelszczyzny – Informatyzacja Administracji” 15 października br. w budynku Starostwa przy Al. Królewskiej 19 zainstalowana została interaktywna tablica dotykowa. Usytuowana na parterze budynku umożliwia zainteresowanym dostęp do zasobów projektu „Wrota Lubelszczyzny – Informatyzacja Administracji”, a w szczególności do:

•    Biuletynów Informacji Publicznej jednostek, które przystąpiły do projektu,
•    Lubelskiego Internetowego Biura Obsługi Interesantów umożliwiającego skorzystanie z Elektronicznych Skrzynek Podawczych podmiotów biorących udział w projekcie,
•    informacji turystycznych Lubelszczyzny,
•    strony internetowej Starostwa Powiatowego w Puławach,
•    Monitora Polskiego, Dziennika Ustaw oraz Bazy aktów własnych.
 

 

1 4 2 3

Zapraszamy do korzystania.

Kwartalnik Powiatu Puławskiego nr 21

Email Drukuj
KWARTALNIK-21-okladka

Zapraszamy do lektury 21. numeru Kwartalnika Powiatowego „Tu jest moje miejsce”.

Wersję elektroniczną magazynu można pobrać tutaj. Drukowana wersja Kwartalnika będzie dostępna w siedzibie Starostwa od poniedziałku 20 października.

 

 

Poniżej prezentujemy słowo wstępne Redaktor Naczelnej Kwartalnika Teresy Kot:

 

Szanowni Czytelnicy,

jesienny Kwartalnik jest ostatnim w kadencji samorządu 2010-2014. Niemal w całości jest poświęcony podsumowaniu czterech lat pracy organów powiatu i wszystkich jednostek organizacyjnych. Warto zapoznać się z tym obszernym materiałem, bo po pierwsze odzwierciedla osiągnięcia powiatu i zaangażowanie wielu ludzi, a po wtóre dlatego, że często w codziennym zabieganiu nie dostrzegamy, jak zmienia się wokół nas rzeczywistość.

Na podkreślenie z pewnością zasługują nowe inwestycje powiatowe, modernizacja i oddłużanie szpitala, projekty edukacyjne i społeczne oraz wiele innych cennych inicjatyw. Możecie Państwo również dowiedzieć się o kondycji budżetu powiatu oraz o środkach zewnętrznych, które pozwoliły zwiększyć nasze możliwości finansowe i zrealizować wiele oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji.

Obok sprawozdań z czteroletniej działalności znajdziecie Państwo informacje dotyczące aktualnych wydarzeń i najciekawszych imprez jak bardzo udane dożynki powiatowe, wizyta partnerska Mołdawian z Rejonu Criuleni oraz Narodowe Czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza.

Zachęcam do uważnej lektury naszego czasopisma.

Teresa Kot, Redaktor Naczelna

Jubileusz 55-lecia działalności Klubu Twórców Ludowych

Email Drukuj

Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika" oraz Zarząd Klubu Twórców Ludowych zapraszają w najbliższą niedzielę (12 października) o godzinie 12:00 do sali widowiskowej na obchody Jubileuszu 55-lecia KTL.

ktl_55_afisz_gala ktl_55_afisz_wystawa

Więcej…

XIV Powiatowy Dzień Kultury

Email Drukuj
pdk

Pomoc dla pokrzywdzonych – Komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości

Email Drukuj
godlo_polski

Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, możesz otrzymać bezpłatną pomoc. W jej zakres wchodzą: informacja prawna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna. W całej Polsce działają podmioty – przede wszystkim organizacje pozarządowe, które uzyskały dotacje z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej na udzielanie bezpłatnej pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Więcej…

Finał IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Puławskim rozstrzygnięty

Email Drukuj

mp

6 października 2014 r. odbył się  finał IV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Regionie Puławskim. W zmaganiach wzięło udział 23 uczniów ze szkół puławskich i powiatowych, którzy najlepiej napisali pisemny test w czerwcu 2014 roku. Jury w składzie: Andrzej Wenerski – Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Puławach; Łukasz Kołodziej – Urząd Miasta Puławy; Robert Och – prezes Puławskiego Towarzystwa Tradycji Narodowych przyznało nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Młodzieżowy Dom Kultury i Urząd Miasta Puławy.

1 2 3 4

Więcej…

Strona 1 z 144