Tutaj jesteś Aktualności Wystawa "Artystyczna Twórczość Wsi"

Aktualności

Wystawa "Artystyczna Twórczość Wsi"

28-09-2015
Wystawa "Artystyczna Twórczość Wsi"

W imieniu Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" zapraszamy na Wernisaż wystawy „Artystyczna Twórczość Wsi”, który odbędzie się 4 października 2015 r. w Puławskiej Galerii Sztuki o godz. 12.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 28 października.

Wystawa stanowi przegląd współczesnej sztuki ludowej. Twórcy zrzeszeni w puławskim Klubie Twórców Ludowych uprawiają popularne dawniej dziedziny twórczości: tkactwo, plecionkarstwo, rzeźba, garncarstwo, plastyka obrzędowa, malarstwo, zdobnictwo wnętrz i wycinanka. W ostatnich latach pod wpływem wzornictwa i potrzeb miejskich odbiorców, rozwijają się haft i koronkarstwo.

Pomimo dużej industrializacji w rejonie puławskim, przetrwało wiele dyscyplin twórczości ludowej, zawodów i umiejętności. Niezaprzeczalnie jest to zasługą wielu twórców ludowych, którzy pielęgnują tradycje i dziedzictwo kulturowe swoich przodków. Obecnie w rejonie puławskim działa ponad 70-ciu twórców ludowych. Pieczę nad nimi sprawują: Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lublinie i puławski Klub Twórców Ludowych, działający przy Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”.


Dodała: Magdalena Kobiałka - Starostwo Powiatowe w Puławach

Na podst. inf. Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika"

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
CHRZEST POLSKI
Chrzest Polski
Chrzest Polski
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
Ankieta satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
POMOC PRAWNA 2020
Pomoc prawna
Pomoc prawna