Tutaj jesteś Aktualności Wystawa "Artystyczna Twórczość Wsi"

Aktualności

Wystawa "Artystyczna Twórczość Wsi"

28-09-2015
Wystawa "Artystyczna Twórczość Wsi"

W imieniu Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" zapraszamy na Wernisaż wystawy „Artystyczna Twórczość Wsi”, który odbędzie się 4 października 2015 r. w Puławskiej Galerii Sztuki o godz. 12.00. Ekspozycję będzie można oglądać do 28 października.

Wystawa stanowi przegląd współczesnej sztuki ludowej. Twórcy zrzeszeni w puławskim Klubie Twórców Ludowych uprawiają popularne dawniej dziedziny twórczości: tkactwo, plecionkarstwo, rzeźba, garncarstwo, plastyka obrzędowa, malarstwo, zdobnictwo wnętrz i wycinanka. W ostatnich latach pod wpływem wzornictwa i potrzeb miejskich odbiorców, rozwijają się haft i koronkarstwo.

Pomimo dużej industrializacji w rejonie puławskim, przetrwało wiele dyscyplin twórczości ludowej, zawodów i umiejętności. Niezaprzeczalnie jest to zasługą wielu twórców ludowych, którzy pielęgnują tradycje i dziedzictwo kulturowe swoich przodków. Obecnie w rejonie puławskim działa ponad 70-ciu twórców ludowych. Pieczę nad nimi sprawują: Stowarzyszenie Twórców Ludowych w Lublinie i puławski Klub Twórców Ludowych, działający przy Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika”.


Dodała: Magdalena Kobiałka - Starostwo Powiatowe w Puławach

Na podst. inf. Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika"

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna