Tutaj jesteś Aktualności Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo. Nowe radiowozy dla Policji w Powiecie Puławskim

Aktualności

Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo. Nowe radiowozy dla Policji w Powiecie Puławskim

18-11-2015
Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo. Nowe radiowozy dla Policji w Powiecie Puławskim

W ramach szerokiej współpracy Komendy Powiatowej Policji w Puławach z samorządami i Grupą Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA, której elementem jest program prewencyjny „Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo”, fundatorzy przekazali policjantom 9 nowych pojazdów.

Nowoczesna, funkcjonalna flota znacząco wzmacnia puławski garnizon w codziennej pracy operacyjnej i przekłada się na skuteczność podejmowanych interwencji i działań na rzecz mieszkańców Powiatu Puławskiego.  

Uroczystość zaprezentowania pojazdów i przekazania do użytku służbowego Policji odbyła się 12 listopada 2015 r. przy Komendzie Powiatowej Policji w Puławach. Nowe samochody poświęcił kapelan puławskich policjantów – ksiądz dziekan Piotr Trela.
Z dziewięciu przekazanych pojazdów sześć jest charakterystycznie oznakowanych. Pięć oznakowanych samochodów KIA CEED zasili następujące służby puławskiego garnizonu: dwa pojazdy trafią do jednostki Ruchu Drogowego, kolejne dwa auta przeznaczono dla policjantów dzielnicowych, jeden pojazd dla służb w Kazimierzu Dolnym. SKODA YETI z napędem 4x4 została przekazana policjantom z Nałęczowa.
Klucze do samochodów wręczali przedstawiciele fundatorów.  Przewodnicząca Rady Powiatu Danuta Smaga ze Starostą Puławskim Witoldem Popiołkiem wręczyli klucze do Kii Ceed policjantom z Kazimierza Dolnego oraz klucze do Skody Yeti policjantom z Nałęczowa. Kluczyki do samochodów dla puławskich policjantów dzielnicowych wręczyli przedstawiciele samorządu Puław: Przewodnicząca Rady Miasta Bożena Krygier i Prezydent Miasta Puławy Janusz Grobel. Policjanci puławskiej drogówki odebrali klucze z rąk Prezesa Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA Mariana Rybaka oraz Wiceprezesa Zarządu spółki – Wojciecha Kozaka. W uroczystości wzięła także udział grupa uczniów szkoły podstawowej uczestniczących w zajęciach edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu na drodze, systematycznie prowadzonych przez policjantów z puławskiego garnizonu.

Dodała: Magdalena Kobiałka, tekst: Agata Majcher
Fot. arch. KP Policji w Puławach

Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo. Nowe radiowozy dla Policji w Powiecie Puławskim

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna