Tutaj jesteś Aktualności Zamieniamy korki na materiały medyczne

Aktualności

Zamieniamy korki na materiały medyczne

20-01-2016
Zamieniamy korki na materiały medyczne

Pojemniki na korki wystawione w siedzibie puławskiego Starostwa to dobrze przyjęty przez pracowników sposób codziennego wspierania ważnej organizacji – działającego w Puławach Hospicjum bł. Matki Teresy z Kalkuty.

Zbieranie korków jest prostą czynnością, która niesie wymierną korzyść, a dodatkowo zwraca uwagę na problem społeczny i cywilizacyjny, jakim jest  zachorowalność na raka i tworzenie warunków godnego odchodzenia. Za pieniądze uzyskane z przekazania zebranego materiału do przetworzenia zakupywane są leki i materiały medyczne dla Pacjentów puławskiego hospicjum.

Zapraszamy mieszkańców okolicznych osiedli do przynoszenia korków zebranych w domach. Korki można pozostawić w kancelarii głównej (na parterze) lub umieścić w oznaczonych pojemnikach: 1) na schodach głównych prowadzących do sekretariatu, 2) I p. – pomiędzy pokojami 212-213, lub też przekazać bezpośrednio do hospicjum – Puławy, ul. Niemcewicza 2a.

Przypominamy również, że Hospicjum jest organizacją pożytku publicznego, w związku z czym chętni mogą przekazać na działalność statutową placówki 1% podatku.

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna