Tutaj jesteś Aktualności Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Ausflug in die Landeskunde”

Aktualności

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Ausflug in die Landeskunde”

25-03-2016
Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Ausflug in die Landeskunde”

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych „Ausflug in die Landeskunde” - w polskim tłumaczeniu „Wycieczka w krajoznawstwo” - to hasło Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych, który odbędzie się 2 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół Nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach. Starosta Puławski Witold Popiołek objął konkurs Honorowym Patronatem.

Konkurs ma na celu: rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim i krajami niemieckiego obszaru językowego, tworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji oraz motywowanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy. Cieszy się on ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Puławskiego. Młodzież przygotowując się do niego pogłębia swoją wiedzę o krajach niemieckiego obszaru językowego w takich dziedzinach jak: literatura, geografia, kultura, sytuacja polityczna, historia, podział administracyjny, obyczaje.

Jest to także znakomita okazja do kształtowania wśród uczestników postawy tolerancji oraz akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.

Finał konkursu odbędzie się 2 czerwca br. w ZS Nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach, weźmie w nim udział 25 uczniów z różnych szkół Powiatu Puławskiego, którzy przejdą eliminacje wstępne w swoich placówkach.

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna