Tutaj jesteś Aktualności Obchody XVI Dnia Papieskiego

Aktualności

Obchody XVI Dnia Papieskiego

07-10-2016
Obchody XVI Dnia Papieskiego

W dniach 7 - 22 października br. odbywać się będą obchody XVI Dnia Papieskiego. W tym roku Dzień Papieski obchodzony jest pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia!”Hasło to ma walor szczególnej aktualności w trwającym Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka.

Tegoroczny XVI Dzień Papieski jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka: „jakże pragnę, aby nadchodzące lata były naznaczone miłosierdziem tak, byśmy wyszli na spotkanie każdej osoby, niosąc dobroć i czułość Boga! Do wszystkich, tak wierzących jak i tych, którzy są daleko, niech dotrze balsam miłosierdzia jako znak Królestwa Bożego, które jest już obecne pośród nas”.

Podobnie jak w latach poprzednich Dzień Papieski będzie przebiegał w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym artystycznym i charytatywnym. Jednym z istotnych znaków miłosierdzia okazywanego potrzebującym będzie zbiórka środków na, „żywy pomnik” św. Jana Pawła II, czyli stypendia edukacyjne dla młodzieży.

Zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanych w tych dniach wydarzeniach, przygotowaliśmy: warsztaty dziennikarskie i literacko – dykcyjne, wystawę „Papież Jan Paweł II – Dar Polski dla Świata”, wyścig po kremówki, a na zakończenie koncert Tomka Kamińskiego.

Jak co roku zachęcamy do udziału w konkursach: Konkursie Plastycznym na Prezentację Multimedialną, IX Konkursie Plastycznym, V Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Religijnej „Uwielbiaj Duszo Moja Pana”, VIII Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej „Śpiewajmy Ojcu Świętemu” oraz II Turnieju Wiedzy o Janie Pawle II.Tekst, materiał graficzny: Stowarzyszenie "Rodzina"

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna