Tutaj jesteś Aktualności Dzień Samorządu Terytorialnego

Aktualności

Dzień Samorządu Terytorialnego

27-05-2020
27 maja Dzień Samorządowca

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. To święto całej lokalnej społeczności, wszystkich mieszkańców gmin, powiatów oraz województw. W tym wyjątkowym dniu Zarząd Powiatu Puławskiego na czele ze starostą Danutą Smagą składa wszystkim samorządowcom życzenia wszelkiej pomyślności, realizacji zamierzeń w pracy zawodowej i społecznej, aby podejmowane decyzje i realizowane zadania przynosiły wymierne efekty dla mieszkańców naszego powiatu.

Tegoroczne święto jest szczególne - to okrągła, 30-ta rocznica pierwszych wyborów samorządowych. W ubiegłym roku uroczyście obchodziliśmy 20-tą rocznicę działalności samorządów powiatowych, natomiast w tym roku nie jest nam dane wspólnie celebrować święta samorządowców. Jednakże pochylmy się nad rolą i znaczeniem samorządów - jednostek i instytucji niezwykle potrzebnych w funkcjonowaniu społeczeństwa. Dzięki wielu zaangażowanym działaczom i pracownikom samorządowym nasze "małe ojczyzny" rozwijają się, umożliwiając dobre życie swoim mieszkańcom.

Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm RP w 2000 r. w celu upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych. Odbyły się one 27 maja 1990 r. Były to pierwsze przeprowadzone wolne wybory w Polsce od lat trzydziestych XX wieku.

Starosta Puławski Danuta Smaga30.rocznica wolnych wyborów samorządowych, 27 maja Dzień Samorządowca

Fot. Agencja Focus, graf. lubelskie.pl

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna