Tutaj jesteś Aktualności Powiat puławski liderem współpracy na rzecz rozwoju regionalnego

Aktualności

Powiat puławski liderem współpracy na rzecz rozwoju regionalnego

20-10-2020
Sygnatariusze listu intencyjnego w sprawie współpracy na rzecz obszaru Powiśla

Puławski, rycki, opolski i kraśnicki – cztery powiaty określane jako tzw. obszar Powiśla, wraz z Puławskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, podejmą wspólne działania na rzecz rozwoju regionalnego. Pierwszym etapem zainicjowanej przez starostę Danutę Smagę kooperacji, będą prace nad zapisami nowej strategii rozwoju województwa lubelskiego.

List intencyjny w sprawie nawiązania współpracy, został uroczyście podpisany w poniedziałek, 19 października br. w obecności Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, który został patronem przedsięwzięcia. Jak podkreślano wielokrotnie podczas spotkania, dzięki wykorzystaniu wspólnego potencjału i synergii działań, obszar Powiśla ma szanse dobrze przygotować się i maksymalnie wykorzystać szanse, wynikające z nowej perspektywy finansowej UE 2021-2027.

Równolegle prace rozpoczął zespół ekspercki, którego zadaniem jest przygotowanie ankiety, diagnozującej lokalny potencjał i potrzeby. Już wkrótce trafi ona do samorządów gminnych i instytucji położonych w obszarze Powiśla.

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie rozwoju obszaru Powiśla

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna