Tutaj jesteś Aktualności Powiat Puławski odwiedziła delegacja...

Aktualności

Powiat Puławski odwiedziła delegacja z Rejonu Criuleni w Republice Mołdawii

13-12-2016
Zdjęcie Artykułu

W dniach 8 – 10 grudnia Powiat Puławski odwiedziła delegacja z Rejonu Criuleni w Republice Mołdawii w osobach: Prezydent Rejonu Criuleni Iurie Andriuta oraz doradca Prezydenta i przedsiębiorca Andrew Bołwocan. Mołdawianie przyjechali na zaproszenie Starosty Puławskiego Witolda Popiołka oraz Konsula Honorowego Republiki Mołdawii w Lublinie Andrzeja Kity.

Powiat Puławski prowadzi współpracę partnerską z Rejonem Criuleni od 2013 r. Do tej pory zrealizowaliśmy kilka wspólnych przedsięwzięć w zakresie wymiany młodzieży, prezentacji mołdawskiej kultury, naszych doświadczeń w zakresie służby zdrowia oraz pośrednictwa w zakresie współpracy gospodarczej.

W trakcie wizyty Mołdawianie spotkali się z członkami Lubelskiego Klubu Biznesu, Z-cą Dyrektora Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa prof. Stanisławem Krasowiczem oraz samorządowcami reprezentującymi Powiat Puławski. Delegacja spotkała się również z Burmistrzem Kazimierza Dolnego Andrzejem Pisulą oraz Zastępcą Wójta Gminy Puławy Norbertem Staszakiem. W Nałęczowie przedstawiciele Rejonu Criuleni zapoznali się z funkcjonowaniem Nałęczowskiego Ośrodka Kultury i gminnej biblioteki. Pobyt był okazją do zaprezentowania naszych doświadczeń w zakresie wdrażania projektów współfinansowanych z Unii Europejskiej oraz z funduszy szwajcarskich w zakresie realizacji projektu „Euroszansa dla Lubelszczyzny …” – wspólnie odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne w Celejowie „Pod Jabłonią”, odnowione kościoły w Kazimierzu Dolnym i Gołębiu  oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.  Szczególnym punktem programu wizyty były spotkania z działającymi na terenie powiatu organizacjami pozarządowymi: Stowarzyszeniem Aktywna Wieś w Drzewcach oraz Towarzystwem Przyjaciół Gołębia.

W trakcie wizyty ustalono zasady i kierunki dalszej współpracy. Omówiono również plany dot. pozyskiwania i wspólnej realizacji projektów współfinansowanych ze środków zewnętrznych.

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
CHRZEST POLSKI
Chrzest Polski
Chrzest Polski
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
Ankieta satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
POMOC PRAWNA 2020
Nieodpłatna pomoc prawna
Nieodpłatna pomoc prawna