Tutaj jesteś Aktualności Akcja edukacyjno-informacyjna "Bądź widoczny - bądź bezpieczny" w Szkole Podstawowej w Żyrzynie

Aktualności

Akcja edukacyjno-informacyjna "Bądź widoczny - bądź bezpieczny" w Szkole Podstawowej w Żyrzynie

10-02-2023
Bądź widoczny - bądź bezpieczny

Bezpieczeństwo pieszych na drodze, zwłaszcza poza terenem zabudowanym, zależy od ich dobrej widoczności. Każdy pieszy poruszający się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Pamiętajmy, że widoczność po zmroku o tej porze roku jest utrudniona przez warunki atmosferyczne. Korzystając z odblasków, znacznie szybciej zostaniemy zauważeni przez kierujących pojazdami, co może uchronić nas przed utratą zdrowia, a nawet życia.

O prawidłowym noszeniu odblasków dowiedzieli się dzisiaj (10.02.2023) uczniowie Szkoły Podstawowej w Żyrzynie. W kolejnej lekcji "Bądź widoczny - bądź bezpieczny" wzięli udział starosta puławski Danuta Smaga, wójt gminy Żyrzyn Andrzej Bujek, radny Tomasz Szymajda, komendant powiatowy policji w Puławach mł. insp. Rafał Skoczylas wraz rzecznikiem policji Ewą Rejn-Kozak, nauczyciele i uczniowie. Celem akcji jest zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym. Pamiętajmy, że możemy stosować odblaski w różnej formie np. zawieszek, opasek, chust, klipsów, szelek czy kamizelek. 
Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna