Tutaj jesteś Aktualności Spotkanie z rodzinną historią „Przeżyłam. Pamiętnik z obozu zagłady Stanisławy Młodkowskiej-Bielawskiej”

Aktualności

Spotkanie z rodzinną historią „Przeżyłam. Pamiętnik z obozu zagłady Stanisławy Młodkowskiej-Bielawskiej”

26-10-2018
Spotkanie z rodzinną historią „Przeżyłam. Pamiętnik z obozu zagłady Stanisławy Młodkowskiej-Bielawskiej”

23 października 2018 r. o godzinie 12.00 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Puławach odbyło się kolejne spotkanie Powiatowego Klubu Książki. Tematem rozmowy była książka „Przeżyłam. Pamiętnik z obozu zagłady Stanisławy Młodkowskiej-Bielawskiej” wydana przez Fundację za 7 górami. Publikacja współfinansowana przez Miasto Puławy w ramach realizacji zadania publicznego.

Zaproszenie biblioteki przyjęła Dominika Rodzoch-Młodkowska, która zebrała i opracowała rodzinne wspomnienia. Dzieje życia Stanisławy Młodkowskiej-Bielawskiej to niesamowita lekcja historii. Spisane po latach wspomnienia obozowe głęboko poruszają i stają się przestrogą na przyszłość. Wzruszenie dodatkowo potęguje fakt, że pani Stanisława była Puławianką. Spotkanie pokazało także, że opowieści rodzinne stają się punktem wyjścia do poznawania historii w szerszym kontekście. Spotkanie odbyło  się w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W ramach kontynuowania lekcji historii, już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie Powiatowego Klubu Książki. 20 listopada 2018 r. o godz. 12.00 gościem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach będzie ks. Wojciech Zasada, który promować będzie swój najnowszy tomik poezji pt. „Autoportret z Ojczyzną”

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna