Tutaj jesteś Aktualności Ekologiczny konkurs „Drzewko za butelkę” na finiszu

Aktualności

Ekologiczny konkurs „Drzewko za butelkę” na finiszu

06-06-2019
Ekologiczny konkurs „Drzewko za butelkę” na finiszu

Od początku czerwca trwają spotkania w poszczególnych placówkach szkolnych biorących udział w organizowanym przez Grupę Azoty Zakłady Azotowe Puławy SA przy współpracy Zakładu Usług Komunalnych oraz puławskiego Starostwa ekologicznym konkursie „Drzewko za butelkę”. Pierwsze spotkanie odbyło się w Nałęczowie. W zamian za zebrane butelki społeczność szkolna otrzymała nagrody oraz drzewka i krzewy.

Warto zauważyć, że tegoroczna edycja akcji jest wyjątkowa - poza rekordową liczbą zebranych butelek - 1,4 mln szt., wzięła w niej udział największa liczba placówek oświatowych - 35,  po raz pierwszy z dwóch powiatów - w sumie 3029 dzieci. Takie wyniki nie mogłyby zostać osiągnięte, gdyby nie zaangażowanie szerokiej grupy osób, wa zwłaszcza dzieci i ich rodzin, nauczycieli oraz opiekunów oraz sympatyków akcji. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możliwe będzie posadzenie 571 drzewek, co też jest największą liczbą w 15-letniej historii przedsięwzięcia.

Podczas odbywającego się w poniedziałek 3 czerwca br. lokalnego finału akcji w Szkole Podstawowej w Nałęczowie uhonorowano 3 klasy. Najlepsza – II B zebrała 43 908 butelek, co daje 1829,5 butelki na jednego ucznia. Klasa odebrała, oprócz nagród rzeczowych, bon o wartości 1000 zł, dzięki któremu pojedzie we wrześniu na wycieczkę.

Najlepszym zbieraczem okazał się Mikołaj Krawczyk z klasy II B, który zebrał 27 535 szt. Szkoła otrzymała sadzonki drzew i krzewów, które mają być posadzone na jej terenie.

Spotkanie przed szkołą w Nałęczowie - Drzewko za butelkę

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna