Tutaj jesteś Aktualności Wielki sukces delegacji wieńcowych z powiatu puławskiego na Dożynkach Wojewódzkich Radawiec 2019

Aktualności

Wielki sukces delegacji wieńcowych z powiatu puławskiego na Dożynkach Wojewódzkich Radawiec 2019

09-09-2019
Wielki sukces delegacji wieńcowych z powiatu puławskiego na Dożynkach Wojewódzkich Radawiec 2019

Pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie wieńców dożynkowych w kategorii wieniec tradycyjny zdobyło Stowarzyszenie Zagrody Razem z gminy Żyrzyn. Natomiast pierwsze miejsce w kategorii wieniec nowoczesny przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich w Wojszynie z gminy Janowiec. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą reprezentację naszego powiatu.

Dożynki wojewódzkie to również okazja do wystawienia stoisk promocyjnych poszczególnych powiatów i gmin. Powiat Puławski był reprezentowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Żyrzynie - laureata powiatowego konkursu stoisk. Warto przypomnieć, że delegowane grupy zostały wyłonione do reprezentacji powiatu na tegorocznym wojewódzkim święcie plonów w ramach konkursów na  Dożynkach Powiatowych w Kurowie.

Delegacje powiatowe aktywnie wspierali przedstawiciele zarządu powiatu - wicestarosta Leszek Gorgol oraz członek zarządu Ireneusz Rzepkowski. Nie zabrakło radnych: przewodniczącego Janusza Wawerskiego, wiceprzewodniczącego Grzegorza Kuny, Marka Wocha i Zbigniewa Ambryszewskiego. Obecny był również poseł Ziemi Puławskiej prof. Krzysztof Szulowski, który gorąco kibicował naszym zespołom wieńcowym.

Jesteśmy dumni z niezwykle wysokiego poziomu prezentowanego przez nasze zespoły. Dziękujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach z zakresu kultury ludowej - najbliższy na Dożynkach Prezydenckich w Spale.

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna