Tutaj jesteś Aktualności Kolejne inwestycje z Funduszu Dróg Samorządowych na starcie

Aktualności

Kolejne inwestycje z Funduszu Dróg Samorządowych na starcie

05-11-2019
Znak roboty drogowe.

Pomyślnie zakończyły się procedury przetargowe, związane z wyborem wykonawców kolejnych zadań inwestycyjnych na drogach powiatu puławskiego w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa o modernizacji czterech odcinków dróg powiatowych, biegnących przez obszary gmin Baranów, Kurów, Żyrzyn i Puławy, o łącznej długości ponad 19 kilometrów.

Niespełna 8,5 mln zł będą kosztować roboty budowlane, związane z przebudową dróg powiatowych nr 1516L, 1519L i 2515L w celu poprawy dostępności do drogi ekspresowej S17. Koszty modernizacji drogi nr 1437L na odcinku Niebrzegów - DW 845 to nieco ponad 1,9 mln zł. Realizację inwestycji wspierają środki pozyskane przez powiat z Funduszu Dróg Samorządowych, które wyniosą odpowiednio 5 063 221 zł i 1 142 899 zł. Mamy także nadzieję na owocną współpracę z samorządami gmin, przez które przebiegają planowane do remontu odcinki dróg.

Umowy z wykonawcą, którym w drodze przetargów zostało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. ze Zwolenia, zostały zawarte 4 listopada br. Firma na realizację wszystkich prac ma czas do 12 czerwca 2020 r.

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna