Tutaj jesteś Aktualności Place budowy przekazane - 19 km dróg powiatowych do remontu

Aktualności

Place budowy przekazane - 19 km dróg powiatowych do remontu

18-11-2019
Przedstawiciele samorządu powiatowego, gminnego i wykonawcy podczas przekazania placu budowy.

Po procedurach przetargowych i przypieczętowaniu współpracy z wykonawcą, nadszedł czas na przekazanie placów budowy ponad 19 kilometrów dróg powiatowych, biegnących przez obszary gmin Baranów, Kurów, Żyrzyn i Puławy. To ostatni, formalny krok przed przystąpieniem do pierwszych prac w terenie.

Robocze spotkanie, podczas którego wizytowano odcinki zaplanowane do modernizacji, odbyło się w czwartek, 14 listopada br. Wzięła w nim udział starosta Danuta Smaga wraz z wicestarostą Leszkiem Gorgolem, członkiem zarządu Janem Ziomką, kierownictwem Powiatowego Zarządu Dróg oraz przedstawicielami wykonawcy. Nie zabrakło także włodarzy gmin, przez których teren biegną przeznaczone do remontu drogi.

Samorządy gminne zadeklarowały współpracę przy realizacji inwestycji i pokrycie części kosztów związanych z ich wykonaniem. Znaczącym źródłem sfinansowania remontów dróg jest dotacja pozyskana przez powiat z Funduszu Dróg Samorządowych – łącznie to nieco ponad 6,2 mln zł.

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. ze Zwolenia, zostały zawarte 4 listopada br. Firma na realizację wszystkich prac ma czas do 12 czerwca 2020 r. Całkowity koszt inwestycji to blisko 10,4 mln zł.

Przekazanie placów budowy dróg powiatowych

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna