Tutaj jesteś Aktualności Kolejne inwestycje na drogach powiatowych z ogromną szansą na rządowe wsparcie

Aktualności

Kolejne inwestycje na drogach powiatowych z ogromną szansą na rządowe wsparcie

12-12-2019
Znak "roboty drogowe".

Choć mijający rok, pod względem inwestycji na drogach powiatu puławskiego, już można ocenić jako wyjątkowo udany, nie kończymy z dobrymi informacjami dla kierujących. Następne trzy zadania zostały umieszczone na liście przedsięwzięć rekomendowanych do dofinansowania ze środków Funduszu Dróg Samorządowych od 2020 roku. Ostateczna decyzja o przyznaniu wsparcia zapadnie na szczeblu centralnym.

Zgłoszone przez Zarząd Powiatu wnioski dotyczą modernizacji pięciu odcinków dróg o łącznej długości 7 891 m. W planach znalazła się przebudowa dróg nr 2523L Janowiec – Ławeczko (3587 m) oraz 2552L Wąwolnica – Poniatowa (670 m). W Kazimierzu Dolnym zaprojektowano przebudowę traktu nr 2529L od skrzyżowania z DP 2547 do granicy powiatu, modernizację ul. Kwaskowa Góra oraz remont drogi nr 2547 w Kolonii Rzeczyca (łącznie 3 634 m).

Łączny koszt inwestycji objętych wnioskami to 7,9 mln zł. Zainteresowanie współpracą przy ich realizacji wyraziły samorządy gmin, przez których obszary przebiegają planowane do remontu odcinki.

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna