Tutaj jesteś Kultura Dożynki Powiatowe Dożynki Powiatowe 2017 Laureaci konkursów dożynkowych

Dożynki Powiatowe 2017

Laureaci konkursów dożynkowych

29-08-2017
Zdjęcie Artykułu

Przedstawiamy laureatów poszczególnych konkursów, które miały miejsce na tegorocznych Dożynkach Powiatowych w Gołębiu. Serdecznie gratulujemy!

Konkurs wieńców dożynkowych, kategoria wieniec tradycyjny:

  1. KGW Zagrody - gmina Żyrzyn
  2. KGW Bronisławka - gmina Kurów
  3. KGW Skoki - gmina Puławy
Wyróżnienie: KGW Wojszyn - gmina Janowiec
 
Konkurs wieńców dożynkowych, kategoria wieniec nowoczesny:
  1. Zespół Śpiewaczy "Śniadowianki" - gmina Baranów
  2. Stowarzyszenie "Kobiety Razem" Klementowice - gmina Kurów
  3. KGW Matygi - gmina Puławy

Wyróżnienie: KGW Zagóźdź - gmina Baranów

Konkurs chleba, kategoria chleb zwykły:

  1. KGW Drzewce - gmina Nałęczów
  2. KGW Zagóźdź - gmina Baranów
  3. KGW Wojszyn - gmina Janowiec

Konkurs chleba, kategoria chleb razowy:

  1. Olena Suworowa - gmina Kazimierz Dolny
  2. KGW Wojszyn - gmina Janowiec
  3. KGW Baranów - gmina Baranów

Konkurs chleba, kategoria chleb z dodatkami:

  1. Zespół Śpiewaczy "Kaolinki" - gmina Baranów
  2. Grażyna Kowa - "Kobiety z pasją" Borowa, Skoki - gmina Puławy
  3. KGW Bronisławka - gmina Kurów

Konkurs na najładniejsze stoisko:

  1. Sołectwo Zagrody - gmina Żyrzyn
  2. Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Gminy Markuszów
  3. Gmina Puławy
Wyróżnienie: Gminny Ośrodek Kultury w Janowcu
 
Konkurs twórczości ludowej, kategoria tkanina:
  1. ex aequo: Ambrożek Barbara, Monika Matuła-Wetzlich
  2. ex aequo: Teodora Dębska, Zofia Stalęga
  3. ex aequo: Krystyna Furtak, Lidia Szałas

Konkurs twórczości ludowej, kategoria plecionkarstwo i wikliniarstwo:

  1. Barbara Rułka
  2. Maria Popis
  3. Urszula Wojtalik-Sarnecka

Konkurs twórczości ludowej, kategoria sztuka użytkowa:

  1. Krystyna Koter
  2. Teresa Mizura
  3. Krystyna Tarka

Konkurs twórczości ludowej, kategoria plastyka obrzędowa:

  1. Małgorzta Miller
  2. Halina Fijałkowska
  3. Walentyna Nowak

Konkurs twórczości ludowej, kategoria malarstwo:

  1. Renata Sałęga
  2. Katarzyna Błażejczyk
  3. Olena Suwarowa

Konkurs na najsprawniejszego sołtysa:

  1. Jadwiga Jóźwicka, Henryk Adamczyk - gmina Końskowola
  2. Teresa Ścibior, Robert Kałdonek - gmina Wąwolnica
  3. Teresa Kusińska, Robert Bełczyk - gmina Janowiec

Ulubieńcy publiczności: Beata Nowicka, Waldemar Ścibior - gmina Puławy

Konkurs plastyczny dla dzieci "Jak widzę pracę rolnika", kategoria 6 - 9 lat:

  1. Krzysztof Legieć
  2. Paweł Legieć
  3. Filip Polak

Konkurs plastyczny dla dzieci "Jak widzę pracę rolnika", kategoria 10 - 12 lat:

  1. Julia Wetzlich
  2. Zuzanna Jędrak
  3. Weronika Szewczak
Powrót