Tutaj jesteś Kultura 48. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania...

Aktualności Kultura

48. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy 2 - 5 czerwca 2016 r.

24-05-2016
Zdjęcie Artykułu

48. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy, odbędą się w dniach 2 - 5 czerwca 2016 r. Jest to przedsięwzięcie, w które zaangażowani są wybitni znawcy teatru lalki, profesorowie akademii teatralnych oraz ciekawe i wielkie postacie w ruchu teatru lalki w Polsce. Samorząd powiatowy przyłączył się do współorganizacji wydarzenia. Poniżej przedstawiamy program spotkań.

Program

  • 2 czerwca – czwartek

godz. 16.00

Sala Pompejańska Starostwa Powiatowego w Puławach

Rozstrzygnięcie konkursu „Lalka i Plakat Spotkań 2016”

godz. 18.00

sala widowiskowa Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”

TEATR NA DZIEŃ DOBRY

„Noe” monodram Adama Walnego

Scenariusz, realizacja i wykonanie - Adam Walny
Muzyka na żywo - Jan Wyszkowski

warsztaty - Adam Walny

godz. 20.00

Bal Lalkarza – uczestnicy (aktorzy)

Spotkanie integracyjne – instruktorzy, organizatorzy

 

  • 3 czerwca – piątek

godz. 9.00

sala widowiskowa Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”

TAETR NA DOBRY POCZĄTEK

„Baśnie, bajki i bajeczki” Zespół Teatralny Klubu SuperBabci i SuperDziadka

opracowanie scenariusza na podstawie tekstów Wandy Chotomskiej i Jana Brzechwy:

 Lucyna Szawłowska

scenografia, reżyseria: Lucyna Szawłowska.

godz. 9.30

Uroczyste otwarcie 48 OPSL

Prezentacje spektakli cz. I

godz.10.00 – 10.30

„Co słonko widziało” Zespół Teatralny „Gagatek”, Przedszkole Samorządowe nr 58 Integracyjne, Białystok, woj. podlaskie

opracowanie scenariusza na podstawie zwyczajów ludowych: Agnieszka Marchel, Anna Bayer

scenografia, reżyseria: Agnieszka Marchel, Anna Bayer

muzyka: Orkiestra pw. św. Mikołaja, Agnieszka Marchel, Anna Bayer.

godz. 10.40 – 11.10

„Na podwórku” Teatr „Galimatias” – grupa młodsza, Szkoła Podstawowa, Żabno,

woj. małopolskie

scenariusz, reżyseria, oprawa plastyczna: Elżbieta Kijowska.

godz. 11.20 – 11.35

„Ach, te myszy” Teatr „To i Owo” Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy Puławy, woj. lubelskie - sala widowiskowa

Scenariusz i reżyseria: Barbara Mikołajczuk

Opracowanie plastyka, scenografia: Barbara Mikołajczuk, Maciej Mikołajczuk

Opracowanie muzyczne: – Barbara Mikołajczuk, Łukasz Mikołajczuk.

godz. 11.45. – 12.15

„W krainie czekoladowej rzeki” Teatr Lalek „Muchomor” Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” Puławy, woj. lubelskie

Scenariusz, reżyseria: Grażyna Idzik – Dominiak

Opracowanie plastyczne: Grażyna Idzik – Dominiak

Muzyka: Zbigniew Jonak

godz. 12.25 – 12.40

„O żeglarzach Dżambalach” według Edwarda Leara

Szkolny Teatr Lalki i Aktora, Zespół Szkół Turze Pole, woj. podkarpackie

opracowanie scenariusza, reżyseria: Renata Kośmider, Waldemar Kośmider

Opracowanie plastyczne: Renata Kośmider, Waldemar Kośmider

Muzyka: Monika Adamiec

prezentacja spektakli amatorskich teatrów lalkowych cz. I

godz. 14.00

Galerie Puławskiego Ośrodka Kultury – wernisaże:

- „Chimeryki Lalkarza” wystawa jubileuszowa lalek i rekwizytów Teatru „Supełki”
z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie

- wystawa pokonkursowa  „Lalka i Plakat Spotkań 2016”

-wystawa fotograficzna retrospektywna „47. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy
w obiektywie Daniela Mroza”

 

prezentacja spektakli cz. II

godz. 14.30 – 15.00

„Wążżż...” według Marty Guśniewskiej, Teatr „Mikrus” Suwalski Ośrodek Kultury, Suwałki, woj. podlaskie

opracowanie scenariusza, reżyseria: Mirosława Krymska, Joanna Łupinowicz

scenografia: Joanna Łupinowicz

muzyka: Grzegorz Bogdan

godz. 15.15 – 15.35

„Szafa” Teatr „Nero” Gminny Ośrodek Kultury Trawniki, woj. lubelskie

scenariusz, reżyseria: Arkadiusz Jurek

scenografia: Arkadiusz Jurek, Monika Wójcik

muzyka: Jarek Kordaczuk, Maria Bober

godz. 15.45 – 16.15

„Gołębie” według tekstu „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi Teatr „Galimatias” – grupa starsza, Szkoła Podstawowa, Żabno, woj. małopolskie

scenariusz, reżyseria, oprawa plastyczna: Elżbieta Kijowska

godz. 16.30 – 17.00

„Brak sensu czyli Aniołek, Żyrafa i stołek” według Marty Guśniewskiej Teatr jak w Ulu” Młodzieżowy Dom Kultury, Zabrze, woj. śląskie

opracowanie scenariusza, reżyseria: Katarzyna Boroń

scenografia: Małgorzata Herba - Kuzber, Karolina Kolenda

opracowanie muzyczne: Katarzyna Boroń

godz. 17.20 – 17.40

„Momo” według tekstu Michaela Ende Teatr „NOTOCO” Centrum Kultury i Promocji Kraśnik, woj. lubelskie

opracowanie scenariusza, reżyseria: Monika Nitkiewicz

opracowanie plastyczne i muzyczne: Monika Nitkiewicz

godz. 19.30 – 21.30

warsztaty plastyczne - robienie dużych lalek – prowadzenie p. Joanna Franaszczuk – Nowak

 

  • 4 czerwca sobota

godz. 9.30 – 12.30

przygotowywanie programu na pochód do ks. Izabelli – uczestnicy zespołów wraz
z animatorami

omówienia prezentowanych spektakli z Radą Konsultantów – instruktorzy

godz.14.30 – 17.30

warsztaty w grupach tematycznych prowadzenie:

Renata Siedlaczek -

Paula Czarnecka -

Mieczysław Wojtas -

Dariusz Skibiński -

Animatorzy -

LARP

godz. 18.30

pochód promocyjny „Z wizytą ks. Izabeli” – Pałac Czartoryskich

godz. 19.30

spotkanie integracyjne przy grillu

 

  • 5 czerwca – niedziela

godz. 10.00

Uroczyste zakończenie 48 Spotkań Lalkarzy

pokazy etiud powarsztatowych

projekcja filmu o 48 OPSL

odczytanie protokołu Rady Konsultantów, wręczenie upominków, dyplomów, podziękowań

godz. 12.00

spektakl na do widzenia

Bałwanki Olesia Voitsekhovska i Stanislav Voitsekhovskyi, Ukraina

Reżyseria i adaptacja scenariusza: Stanislav Voitsekhovskyi

Scenografia: Stas Voitsekhovskyi, Olesia Voitsekhovska

Kukiełki: Stas Voitsekhovskyi

Aranżacja muzyczna: Olesia Voitsekhovska

 

Zadanie realizowane jest przy współudziale Narodowego Centrum Kultury w Warszawie.

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
CHRZEST POLSKI
Chrzest Polski
Chrzest Polski
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
Ankieta satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług