Tutaj jesteś Powiat Sport Trzynastka niekoniecznie pechowa

Aktualności Sportowe

Trzynastka niekoniecznie pechowa

19-10-2016
Trzynastka niekoniecznie pechowa

Mówi się, że trzynastka to pechowa liczba. Nie mogą jednak tego mówić uczestnicy XIII Turnieju Tenisa Stołowego osób niepełnosprawnych w Puławach. Odbył się on w dniach 30.09-02.10. 2016 r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6, a organizatorem jak zawsze była Puławska Fundacja Osób Niepełnosprawnych PA-KT, przy wydatniej pomocy Zespołu Dziennych Domów Pomocy Społecznej i PTKKF.

Na starcie sta­nęło 36  uczestników z 5 państw Białorusi, Litwy, Rosji, Ukrainy i Polski. Rangę turnieju podnosi fakt, że wśród zawodnikowi było kilku aktualnych mistrzów i wicemistrzów tych krajów, a także reprezentujący Polskę, trzej uczestnicy Paraolimpiady z Rio de Janeiro - Rafał Lis, Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka. Zawodnicy rywalizowali  w sześciu kategoriach, tak  więc pojedynków było sporo, wiele z nich pięciosetowych.

- Lubię przyjeżdżać do Puław, wcześniej na wyścigi na wózkach, teraz na turniej tenisa stołowego - mówi jeden z uczestników Jarosław Pogonowski. – Jestem typowym amatorem i dla mnie konfrontacja z wicemistrzem świata  czy paraolimpijczykiem to dotknięcie wielkiego sportu. Fajnie jak uda się urwać im punkty w meczach.

Krzysztof  Żyłka uczestnik ostatniej olimpiady dodaje, że turniej w Puławach to bardzo dobry sprawdzian przed jesiennymi zawodami. Ma dobrą obsadę bo z zagranicy przyjeżdża czołówka graczy z krajów uczestniczących, a z Polki wszyscy znaczący zawodnicy klas 1-4.

Po grach eliminacyjnych w grupach, zawodnicy systemem pucharo­wym walczyli o zwycięstwo w turnieju. Końcowa klasyfikacja wygląda jak poniżej:

W kategorii kobiet I miejsce zajęła Emilia Kotarska - Puławy, II miejsce Antonina Arsienowa -Briańsk (Rosja),  III miejsce Ira Gołowacz – Homel (Białoruś).

 W kategorii  tetraplegia mężczyzn I był Piotr Sokalski - reprezentujący IKS Tarnobrzeg, II miejsce Andrej Jewstradow - Briańsk (Rosja),  III Andrej Mantula- z Połocka (Białoruś).

Kategoria paraplegia mężczyzn zakończyła się wy­graną Rafała Lisa  reprezentującego Szansę Start Gdańsk, który wyprzedził Krzysztofa Żyłkę  - z Markowców  IKS Tarnobrzeg  i Vitalija Popoka  z Równego (Ukraina).

Bardzo podobna była kolejność w kategorii Open gdzie na pierwszym miejscu stanął Krzysztof Żyłka, przed Rafałem Lisem i Vitalijem Popokiem.

Deble po zaciętej walce wygrali  Rafał Lis/ Krzysztof Żyłka wyprzedzając pary Maciej Nalepka – Tuchów Klub IKS Tarnobrzeg  / Mariusz Czerwiński Start Radom i Janusza Chamota z Jeżowego Klub IKS Tarnobrzeg mającego za partnera Marka Szafrańca SIKS SILESIA Katowice.

Bardzo zacięte pojedynki były w kategorii Mixty. Tu bezkonkurencyjna była para Emilia Kotarska/ Janusz Chamot – aktualni brązowi medaliści Mistrzostw Polski w tej kategorii nie dali szans parze Antonina Arsienowa/ Michaił Klimowcow z Briańska,  która zajęła drugie miejsce, zaś na najniższym podium stanęła para Białorusko-Ukraińska Alena Cherbanosenko/Vitalij Popok.

Puławy poza Emilią Kotarską  dla której te zawody były kolejnym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski które (odbędą się w grudniu w Gdańsku) i listopadowym Pucharem Polski, reprezentowali  jeszcze Mirosław  Abramek,  Grzegorz Sulima, Piotr Adach i Paweł Szkoła.

Turniej nie odbyłby się gdyby nie sponsorzy: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Zakłady Azotowe Puławy, Urząd Miasta w Puławach oraz Starostwo Powiatowe w Puławach. Organizatorzy dziękują wszystkim dzięki którym turniej mógł się odbyć.

 

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
CHRZEST POLSKI
Chrzest Polski
Chrzest Polski
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
Ankieta satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
POMOC PRAWNA 2020
Nieodpłatna pomoc prawna
Nieodpłatna pomoc prawna
Mapa interaktywna - Atrakcje turystyczne
Mapa interaktywna - Atrakcje turystyczne
Mapa interaktywna - Atrakcje turystyczne
Mapa interaktywna - Potencjał gospodarczy
Mapa interaktywna - Potencjał gospodarczy
Mapa interaktywna - Potencjał gospodarczy