Tutaj jesteś Turystyka Aktualności turystyczne Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny

Aktualności Turystyczne

Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny

22-07-2015
Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny

Już po raz trzeci Lokalna Grupa Działania "Zielony Pierścień", której Powiat Puławski jest członkiem, organizuje rajd na szlakach Krainy Rowerowej. "Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny", który odbędzie się w dniach 1-2 sierpnia, to szansa na odwiedzenie interesujących atrakcji turystycznych rejonu oraz poznanie produktów lokalnych i tradycyjnych.

Udział w imprezie jest bezpłatny, wystarczy zgłosić swój udział do 29 lipca br. Zapraszamy wszystkich chętnych rowerzystów do aktywnego spędzenia wolnego czasu podczas pierwszego sierpniowego weekendu. 

 

W tym roku organizatorzy wybrali 20 inspirujących miejsc, gdzie można poznać, degustować i nabyć produkty lokalne. Na uczestników rajdu czekają m. in. agrokwatery, pensjonaty i restauracje oferujące rodzime wyroby z Krainy Rowerowej, izby tradycji, miniskansen, izby produktów lokalnych, a nawet stacja badawcza ekologii, klimatu i dziedzictwa kulturowego subregionu. W jednym z punktów będzie urządzone specjalnie dla rowerzystów retro-atelier w stylu z epoki przełomu XIX i XX w.

 

Na zakończenie Rajdu wszyscy uczestnicy spotykają się na pikniku w Karmanowicach w „Agrokwaterze przy Wąwozie” przy wspólnym posiłku. Otrzymają pamiątkowe certyfikaty, mapy i przewodniki po Krainie Rowerowej, a szczęśliwcy wylosują upominki. W puli do losowania znajdą się m.in.: przetwory malinowe, przetwory z płatków i owoców róży, przetwory z pigwowca, rękodzieło z papieru, chodniczki pasiaki tkane na tradycyjnych warsztatach i zestawy z suszonymi ziołami.

 

Aby wziąć udział w rajdzie wystarczy wysłać druk zgłoszenia do 29 lipca br. mailem nainfo@krainarowerowa.pl

 

Pierwszego dnia Rajdu, tj. 1 sierpnia, podczas odprawy na rozpoczęcie imprezy w Końskowoli w Gminnym Ośrodku Kultury każdy uczestnik otrzyma specjalną mapę z zaznaczonymi obiektami do odwiedzenia.

 

 

Więcej informacji, w tym kartę zgłoszeniową i regulamin rajdu, można pobrać ze strony internetowej LGD "Zielony Pierścień" (kliknij w link).

 

Justyna Żurkowska - Starostwo Powiatowe w Puławach

na podst. informacji ze strony www.zielonypierscien.pl

Powrót
KRAINA LESSOWYCH WĄWOZÓW - Mobilna aplikacja
Kraina Lessowych Wąwozów
Kraina Lessowych Wąwozów
LOT Kraina Lessowych Wąwozów
LOT Kraina Lessowych Wąwozów
LOT Kraina Lessowych Wąwozów
CENTRUM Informacji Turystycznej
Centrum Informacji Turystycznej
Centrum Informacji Turystycznej
MARINA PUŁAWY
Marina Puławy
Marina Puławy
ZIELONY PIERŚCIEŃ LGD
ZIELONY PIERŚCIEŃ LGD
ZIELONY PIERŚCIEŃ LGD
FILMY TURYSTYCZNE
Filmy turystyczne
Filmy turystyczne