Tutaj jesteś Turystyka Aktualności turystyczne WISŁA W KRAINIE LESSOWYCH WĄWOZÓW

Aktualności Turystyczne

WISŁA W KRAINIE LESSOWYCH WĄWOZÓW

19-10-2017
WISŁA W KRAINIE LESSOWYCH WĄWOZÓW

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą publikacją Lokalnej Organizacji Turystycznej "Kraina Lessowych Wąwozów" zrealizowaną z dofinansowaniem z budżetu Powiatu Puławskiego w ramach realizacji zadań powiatu o charakterze Pożytku publicznego w zakresie turystyki.

Wisła funkcjonuje w zbiorowej świadomości Polaków jako „królowa polskich rzek”, to nad Wisłą kształtowała się polska historia, tu także koncentrował się rozwój gospodarczy naszego kraju.

Jeden z najbardziej interesujących pod względem przyrodniczym, krajobrazowym i kulturowym jest lubelski odcinek Wisły – lubelskie Powiśle, które w dużej części pokrywa się z obszarem Krainy Lessowych Wąwozów. Lubelska Wisła to jednocześnie najdalej na wschód wysunięty odcinek rzeki w jej całym biegu. Rozległe panoramy z Wisłą, jedną z ostatnich dzikich rzek europejskich, można obserwować z licznych punktów widokowych w regionie: ze wzgórza zamkowego w Janowcu, z Gór Trzech Krzyży w Kazimierzu Dolnym i Parchatce czy też ze Skarpy Dobrskiej. Niepowtarzalne widoki na pewno zachwycą każdego. 

Folder zaprasza nas na wędrówkę wraz z biegiem Wisły od  Annopola i Józefowa nad Wisłą, poprzez Kotlinę Chodelską, Kazimierz Dolny, Janowiec, Puławy, aż do Dęblina. Dzięki publikacji możemy poznać znaczenie dawne i obecne Wisły dla regionu. Poznamy najcenniejsze zakątki przyrodnicze położone nad Wisłą, nadwiślańskie miasta i miasteczka, wraz z ich zasobami kulturowymi, dowiemy się także gdzie szukać geologicznych skarbów związanych z doliną Wisły i poznamy geologiczne tajemnice wymarłego świata.  Wraz z rzekami dopływowymi Wisły  i siecią lessowych wąwozów zagłębimy się także w nieodkryte zakątki Krainy Lessowych Wąwozów.

Opracowanie merytoryczne tekstów folderu przygotował dr Andrzej Pawłowski – regionalista, przewodnik i geograf.

Wisła w Krainie Lessowych Wąwozów

, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [2.86 MB]

Powrót
KRAINA LESSOWYCH WĄWOZÓW - Mobilna aplikacja
Kraina Lessowych Wąwozów
Kraina Lessowych Wąwozów
LOT Kraina Lessowych Wąwozów
LOT Kraina Lessowych Wąwozów
LOT Kraina Lessowych Wąwozów
CENTRUM Informacji Turystycznej
Centrum Informacji Turystycznej
Centrum Informacji Turystycznej
MARINA PUŁAWY
Marina Puławy
Marina Puławy
ZIELONY PIERŚCIEŃ LGD
ZIELONY PIERŚCIEŃ LGD
ZIELONY PIERŚCIEŃ LGD
FILMY TURYSTYCZNE
Filmy turystyczne
Filmy turystyczne