Starostwo Powiatowe w Puławach

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font sizeStarostwo Powiatowe w Puławach

Informacja Zarządu Powiatu Puławskiego dot. nagród za osiągnięcia sportowe w 2014 r. - przypomnienie

Drukuj

Przypominamy, że 31 marca br. upływa termin składania wniosków o przyznanie Nagród Starosty Puławskiego dla zawodników, trenerów i innych osób osiągających najwyższe wyniki sportowe w 2014 r.

Zasady przyznawania nagród i szczegółowe informacje.

Bezpłatne porady dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Drukuj

postisW Puławach przy Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej, ul. Lubelska 7 a funkcjonuje Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Zainteresowani mogą skorzystać z  bezpłatnych porad.

Szczegóły dot. funkcjonowania placówki można znaleźć na stronie internetowej ośrodka oraz  w załączonym plakacie.

Puławy CUP 2015

Drukuj

pulawy_cupStarosta Puławski Witold Popiołek objął honorowym patronatem Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Puławy Cup 2015. Organizatorami przedsięwzięcia są: Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Puławach oraz Fundacja Polska Łączy. Szczegóły dot. przedsięwzięcia dostępne są w linku Pulawy Cup 2015.

Zmarł Stanisław Bartoś

Drukuj

stanislaw_bartos_czkirZ głębokim żalem zawiadamiamy, że 25 lutego 2015 r. w godzinach porannych zmarł śp. Stanisław Bartoś (56 l.), radny i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Puławskiego, który mandat radnego sprawował nieprzerwanie od 2002 r. 
 

Śp. Stanisław Bartoś ukończył studia administracyjne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Od 1982 r. był urzędnikiem państwowym, a od 1990 r. pracownikiem samorządowym – kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Janowcu. Śp. Stanisław Bartoś angażował się w życie lokalnej społeczności Janowca oraz w sprawy powiatu – był członkiem: Ochotniczej Straży Pożarnej, Wojskowego Koła Łowieckiego nr 116 „Knieja” w Puławach, Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia Urzędników Stanu Cywilnego.
 

Śp. Stanisław Bartoś pełnił funkcje: komendanta Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, przewodniczącego Komisji Infrastruktury, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Puławskiego, przewodniczącego Komisji Budżetu Rady Powiatu Puławskiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Puławskiego. 


Był odznaczony: Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązowym medalem za zasługi łowieckie, Srebrnym medalem za zasługi dla pożarnictwa.
 

 

Zarząd Powiatu Puławskiego

Warsztaty LGD - przygotowanie nowej Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022

Drukuj


LGDLokalna Grupa Działania Zielony Pierścień, której członkiem jest m.in. Powiat Puławski,  rozpoczyna cykl zajęć warsztatowych dotyczących przygotowania Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2022. Ten nowy dokument strategiczny będzie wytyczał kierunki działań LGD oraz możliwości wsparcia dla: mieszkańców, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, samorządów i innych uprawnionych podmiotów z obszaru gmin, które należą do stowarzyszenia, z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, finansowanego ze środków pomocowych Unii Europejskiej. Powiat Puławski, uznając cel przedsięwzięcia i jego znaczenie dla lokalnej społeczności, wspiera prowadzone przez LGD w tym zakresie działania poprzez udostępnienie na przedmiotowe spotkania sali konferencyjnej.

Więcej…

Oświadczenie Zarządu Powiatu Puławskiego

Drukuj

W nawiązaniu do oświadczenia Zarządu Powiatu z dnia 18 lutego br. w sprawie m.in. „ustawiania przetargów”, które były organizowane przez szpitale oraz informacji o zatrzymaniu osób z tym związanych, a także ukazujących się na łamach wydawnictw publikacji w tym zakresie oświadczamy, że do chwili obecnej Zarząd Powiatu, ani Starosta Puławski nie posiadają żadnej oficjalnej wiedzy ze strony organów prowadzących to postępowanie o jego stanie, ani o osobach, których to dotyczy.

 

Więcej…

Strona 1 z 159