Starostwo Powiatowe w Puławach

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font sizeStarostwo Powiatowe w Puławach

XIV Powiatowy Dzień Kultury za nami

Drukuj

W czwartek  23 października w Starostwie Powiatowym w Puławach odbył się  XIV Powiatowy Dzień Kultury. W programie tegorocznego święta kultury miały miejsce  następujące wydarzenia: prezentacja laureatów i  wręczenie Dorocznych Nagród Starosty Puławskiego w Dziedzinie Kultury, występ artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach, wręczenie nagród w konkursach - wydawnictw regionalnych, twórczości artystycznej, plastycznym, koncert kameralny Marioli Zagojskiej z zespołem. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody z rąk Starosty Puławskiego Witolda Popiołka oraz samorządowców z Powiatu Puławskiego. W ramach Powiatowego Dnia Kultury miały również miejsce okolicznościowe wystawy dzieł zgłoszonych do konkursu twórczości artystycznej, publikacji zgłoszonych do konkursu wydawnictw regionalnych oraz prac, które napłynęły do konkursu plastycznego pt. „Kultura i Ja”.

Więcej…

Sukces uczniów LO im. Ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w projekcie poświęconym edukacji samorządowej

Drukuj
loczart

Z wielką radością informujemy o sukcesie  uczniów I LO. im .Ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach. Klasa III F pod opieką pani profesor Marzenny Grabczak  okazała się najlepszą z 10 szkół biorących udział w projekcie „Mój pierwszy raz”. Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce i zdobyli cenne nagrody – laptop i  radioodbiornik  najnowszej generacji dla klasy,  5 tabletów dla zespołu reprezentującego klasę.
Jako jedni z trzech zespołów uzyskali maksymalny wynik z quizu 15/15, o ostatecznym wyniku zdecydowała dogrywka – II tura wyborów.
Skład naszego zespołu to: Klaudia Moszczyńska, Magdalena Wąsik, Paula Araźna, Natalia Podgórska, Piotr Prząda.

Gratulujemy sukcesu!!!

0001 0002 0003 0004

0005 0006 0007 0008

Więcej…

„Powiśle – Magazyn Ziemi Puławskiej” cyklicznie na antenie Radia Lublin - wrzesień i październik 2014

Drukuj

Wszystkich, którzy nie mieli okazji wysłuchać audycji „Powiśle – magazyn Ziemi Puławskiej” zapraszamy do zakładki Pliki Audio/Wideo (w lewym menu) serwisu internetowego Powiatu Puławskiego, gdzie dostępne są archiwalne nagrania magazynu.

 

Poniżej zamieszczamy materiał wyemitowany w drugiej połowie września i pierwszej połowie października br.

Pobierz Nazwa Play Rozmiar Czas
download 2014.10.18 XIV Powiatowy Dzien Kultury

5.2 MB 5:42 min
download 2014.10.11 Kampania Spoleczna Zarazamy Radoscia

5 MB 5:26 min
download 2014.10.04 Narodowe Czytanie Trylogii Sienkiewicza

4.7 MB 5:05 min
download 2014.09.27 konferencja Wspolna Polityka Rolna

4.8 MB 5:15 min
download 2014.09.20 zajecia w MDK Pulawy w roku 2014-15

4.6 MB 5:03 min
Joomla! web design... 

Przypominamy, że program emitowany jest w soboty ok. godz. 1350, na antenie Radia Lublin.

Międzynarodowy Turniej "Puławy Cup 2014"

Drukuj

Fundacja „Polska Łączy” (Piotrowice Nyskie 4, 48-385 Otmuchów),  Agencja Sportowa „MIKMA” oraz Regionalne Centrum Kształcenia Ustawicznego w Puławach,  w terminie 28.10 - 2.11.2014r. organizuje Międzynarodowy turniej piłki nożnej dla dzieci i młodzieży z Polski, Białorusi, Mołdawii, Łotwy, Ukrainy i Rosji.

Turniej ten to jedna z największych imprez tego typu w Polsce, udział w turnieju wezmą dziecięce i młodzieżowe drużyny piłki nożnej (około 1000 osób) .

Cel turnieju to szerzenie idei porozumienia różnych kultur narodowych, wymiana sportowych doświadczeń drużyn piłki nożnej z różnych krajów, nawiązanie kontaktów pomiędzy młodymi zawodnikami i ich trenerami oraz promowanie województwa lubelskiego.

plakatturniej

Więcej…

XIV Powiatowy Dzień Kultury

Drukuj
pdk

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Drukuj

15 października 2014 r. w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbyły się uroczystości powiatowe Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji nauczyciele ze szkół prowadzonych przez Powiat Puławski otrzymali z rąk Starosty Puławskiego Witolda Popiołka nagrody i odznaczenia.

 

 

Więcej…

Powiatowy Dzień Kultury – laureaci konkursów

Drukuj

W dniu 16 października br. Komisja Konkursowa powołana przez Zarząd Powiatu Puławskiego dokonała oceny prac, które zostały zgłoszone do konkursów organizowanych w ramach Powiatowego Dnia Kultury 2014: twórczości artystycznej, wydawnictw regionalnych, plastycznego.  Komisja w poszczególnych konkursach oceniła: 79 dzieł w konkursie twórczości artystycznej, 15 publikacji w konkursie wydawnictw regionalnych, 94 prace w konkursie plastycznym. Serdecznie gratulujemy niżej wymienionym laureatom i zapraszamy po odbiór nagród podczas uroczystości Powiatowego Dnia Kultury, 23 października 2014 r. od godz. 16.00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach, A. Królewska 19.

Więcej…

Strona 1 z 144