Starostwo Powiatowe w Puławach

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font sizeStarostwo Powiatowe w Puławach

25 lat samorządu terytorialnego

Drukuj

herbDziś, 27 maja 2015 roku, obchodzimy 25-lecie narodzin samorządu terytorialnego w wolnej Polsce. Z tej okazji przekazuję serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla wszystkich samorządowców, szczególne podziękowania kierując do samorządowców Powiatu Puławskiego, którzy na przestrzeni mijającego ćwierćwiecza podejmowali decyzje, dzięki którym ziemia puławska pomyślnie rozwija się, umacnia swoją markę i jest dobrym miejscem do życia.

 

 

Dziękuję za współpracę samorządom, a także mieszkańcom ziemi puławskiej, którzy potrafią korzystać z instrumentów demokracji, są przedsiębiorczy i zaangażowani w sprawy publiczne, przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz zachowania dorobku kulturowego ziemi puławskiej. Podziękowania i wyrazy uznania kieruję także do pracowników administracji sprawnie działającej na terenie powiatu puławskiego – dziękuję Państwu za wysoką jakość pracy, skuteczność w realizacji zadań oraz znaczące środki zewnętrzne pozyskane przez samorządy na realizację zadań publicznych i podnoszenie jakości życia mieszkańców.

 

Życzę Państwu dalszych sukcesów, pomyślności i wytrwałości w realizacji projektów infrastrukturalnych oraz społecznych, a także przedsięwzięć na rzecz współpracy, integracji i umacniania lokalnych społeczności ziemi puławskiej.

 

Datę Święta Samorządu Terytorialnego wyznacza rocznica pierwszych w powojennej historii Polski demokratycznych wyborów szczebla lokalnego, które odbyły się w 1990 r. Ich przeprowadzenie zarządził ówczesny Prezes Rady Ministrów Tadeusz Mazowiecki. Zagłosowano wówczas na kandydatów do rad gmin (frekwencja wyniosła 42,27%). W rezultacie przeprowadzonej reformy systemowej samorządy weszły w posiadanie mienia komunalnego, uzyskały prawo do dochodów własnych, subwencji i dotacji z budżetu państwa z przeznaczeniem na realizację zadań do tego czasu realizowanych przez administrację rządową. Gospodarzem lokalnych terytoriów i zasobów stały się lokalne społeczności, które decydują o kierunkach rozwoju i charakterze zamieszkiwanych przez siebie wsi i miast. Odrodzona samorządność jest jednym z największych sukcesów powojennej historii Polaków oraz elementem „powrotu Polski do Europy” – jak mówił T. Mazowiecki.

 

Z wyrazami szacunku, Starosta Puławski Witold Popiołek

47. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy

Drukuj

21 maja 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Puławach odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie "Lalka i Plakat Spotkań 2015". Był to punkt rozpoczynający "47. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy" organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Powiat Pułwski przyłączył się do do realizacji przedsięwzięcia poprzez ufundowanie nagród dla laureatów wymienionych konkursów. Natomiast Starosta Puławski Witold Popiołek objął spotkania patronatem honorowym. Pozostałe części projektu odbywały się w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" oraz w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.

IMG_7723 (Medium) IMG_7730 (Medium) IMG_7760 (Medium) IMG_7761 (Medium)

Więcej…

Promocja Powiatu Puławskiego podczas Targów Turystyki Weekendowej "Atrakcje Regionów" w Chorzowie

Drukuj

Liczni turyści odwiedzili stoisko Powiatu Puławskiego na Targach Turystyki Weekendowej "Atrakcje Regionów" w Chorzowie. Przedsięwzięcie, w którym nasz Powiat uczestniczył w związku z realizacją projektu "Promocja Powiatu Puławskiego w kontekście rozwoju inteligentnych specjalizacji regionu", współfinansowanego ze środków EFRR i dotacji krajowej, odbywało się w dniach 22 - 24 maja br. Na  puławskim stoisku promowaliśmy nasz potencjał turystyczny prezentując miasta i gminy Powiatu Puławskiego, podmioty z branży turystycznej oraz lokalne stowarzyszenia działające na rzecz turystyki - LGD "Zielony Pierścień" i LOT "Kraina Lessowych Wąwozów". Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się zaprezentowana galeria malarstwa z naszego regionu oraz degustacja produktów regionalnych. Dodatkową atrakcją był również konkurs wiedzy o Ziemi Puławskiej.

Więcej…

Dni Wisły

Drukuj
plakat_dni_wisly 2015_rgb (Medium)
Więcej informacji na temat "Dni Wisły 2015" znajduje się na stronie organizatora przedsięwzięcia - Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym (kliknij w link).
Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Drukuj
mdk_festyn_rodzinny_2015
Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

DZIEŃ RODZICELSTWA ZASTĘPCZEGO - OBCHODY 29.05.2015 r.

Drukuj

pcprW dniu 30 maja obchodzimy w Polsce Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Jest to święto, które ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na los dzieci potrzebujących szczególnej opieki i troski, promowanie idei rodzicielstwa zastępczego oraz integrację środowiska rodzin zastępczych. Uroczystości związane z Dniem Rodzicielstwa Zastępczego zaplanowane zostały na dzień 29 maja 2015r. (piątek)  w godz. 14.30 - 17.30 na terenie Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach przy ul. Sieroszewskiego 4.

 

Więcej…

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach

Drukuj
herb

Zarząd Powiatu Puławskiego ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Puławach, 24-100 Puławy, ul. Bema 1.

 

 

Ogłoszenie o konkursie - kliknij tutaj

Szczegółowe informacje dostepne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej - kliknij tutaj

Strona 1 z 175