Starostwo Powiatowe w Puławach

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font sizeStarostwo Powiatowe w Puławach

Strażacy ratują życie

Drukuj

logo_straz_pozarnaRatowanie życia i zdrowia ludzi stanowi najistotniejsze spośród zadań nałożonych na podmioty Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) i jest nieodłącznym elementem każdej dziedziny ratownictwa realizowanej przez strażaków. Działalność ratownicza podmiotów KSRG obejmuje również ratownictwo medyczne, czyli udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy w zakresie zadań określonych w ustawie z dnia 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym oraz Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 lutego 2011 roku w sprawie szczegółowych zasad organizacji krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

 

DSC_0024 (Medium) DSC_0025 (Medium)  DSC_0036 (Medium) DSC_0035 (Medium) DSC_0039 (Medium)

Więcej…

IV Sesja Rady Powiatu Puławskiego V kadencji

Drukuj

28 stycznia w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbyła się IV Sesja Rady Powiatu Puławskiego. Radni przyjęli sprawozdanie Zarządu Powiatu z wykonania poprzednio podjętych uchwał. Jednym z ważniejszych punktów sesji było podjęcie Uchwały w sprawie przyjęcia budżetu Powiatu Puławskiego na rok 2015. Ponadto w trakcie sesji odbyło się ślubowanie nowego radnego – Wojciecha Kuby. Uchwalono również plany pracy stałych komisji Rady powiatu na rok 2015.

 

 

IMG_5496 (Medium) IMG_5500 (Medium) IMG_5515 (Medium) IMG_5520 (Medium)

Więcej…

Anonimowa ankieta badaniu losów absolwentów szkół zawodowych i techników regionu lubelskiego

Drukuj

lorpLubelskie Obserwatorium Rynku Pracy przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie, w ramach projektu systemowego PO KL, kontynuuje badania losów absolwentów. Kolejna edycja skierowana jest wyłącznie do absolwentów techników i szkół zawodowych z woj. lubelskiego, którzy ukończyli szkoły nie wcześniej niż w 1994 r. Krótkie badanie on-line służy porównaniu ścieżek zawodowych respondentów reprezentujących różne profile kształcenia: absolwenci.ankietka.pl.  Ankieta jest anonimowa.

Dariusz Szkoda nowym komendantem Policji w Puławach

Drukuj

Starosta Puławski Witold Popiołek wziął udział w uroczystości wprowadzenia nowego szefa Komendy Powiatowej Policji w Puławach, która odbyła się 26 stycznia 2015 r., w obecności Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Dariusza Działo. Mł. insp. Dariusza Szkodę wspólnie powitali i wprowadzili w nowe obowiązki przedstawiciele władz samorządowych, sądownictwa i prokuratury, służb mundurowych, podmiotów i instytucji współpracujących z puławską komendą oraz kadra KPP w Puławach. 

DSC_0009 (Medium)  DSC_0033 (Medium)  DSC_0047 (Medium)  DSC_0039 (Medium)

 

Więcej…

IV Sesja Rady Powiatu Puławskiego V kadencji - przypomnienie

Drukuj

Przypominamy, że w dniu 28.01.2015 r.  godz. 14.00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbędzie się IV Sesja Rady Powiatu Puławskiego.


Proponowany porządek obrad IV Sesji Rady Powiatu Puławskiego


Konferencja na temat lokalnej przedsiębiorczości opartej na produktach lokalnych i tradycyjnych

Drukuj

23 stycznia o godz. 10.00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbędzie się konferencja pt. "Produkty tradycyjne i lokalne czynnikiem rozwoju lokalnej przedsiębiorczości na obszarze działania LGD Zielony Pierścień". Na ten temat rozmawiać będą przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą i wytwarzający produkty lokalne na obszarze działania LGD obejmującej obszar Powiatu Puławskiego.

Więcej…

Ogłoszenie o zamówieniu publicznym

Drukuj

Informujemy, że w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Puławach opublikowano ogłoszenie o zamówieniu publicznym na Przeprowadzenie kampanii promocyjnej Powiatu Puławskiego w ramach projektu "Promocja Powiatu Puławskiego w kontekście rozwoju inteligentnych specjalizacji regionu". Numer ogłoszenia: 9059 - 2015, data zamieszczenia: 22.01.2015.

Więcej informacji w BIP SP Puławy

logo_lawp

Strona 1 z 155