Edukacja

Wizyta włoskich nauczycieli i uczniów w puławskim Starostwie

Wizyta włoskich nauczycieli i uczniów w puławskim Starostwie
Data publikacji: 22 marca 2016
21 marca w Starostwie Powiatowym w Puławach odbyło się spotkanie Wicestarosty Puławskiego Michała Godlińskiego z młodzieżą z Włoch z Aviglian. Uczniowie wraz z opiekunami gościli w naszym powiecie na zaproszenie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach.

Współpracę z Włochami rozpoczął nauczyciel I LO Krzysztof Lejwoda, który nawiązał kontakt ze szkołą we Włoszech, w Aviglianie gmina Piemont. Po kilku miesiącach kontaktów i współpracy on-line pomiędzy nauczycielami, a przede wszystkim młodzieżą postanowiono się spotkać.

Pierwsza wizyta odbyła się w dniach 18-21 marca w naszym mieście, natomiast rewizyta odbędzie się w dniach 6 - 11 kwietnia 2016 we Włoszech.

Do Powiatu Puławskiego przybyło 23 uczniów i 3 nauczycieli. Zarówno w Puławach, jak i w Aviglianie uczniowie będą mieszkali u siebie nawzajem, poznając kulturę, obyczaje i historię krajów, miast i rodzin. W planie wizyty zarezerwowano czas na zwiedzanie muzeum Czartoryskich wraz z osadą pałacową, zwiedzanie Kazimierza Dolnego i okolic, Kozłówki. Lublina, wizytę w w Puławskim Starostwie, wizytę w szkole, udział w lekcjach, imprezach sportowych. Nauczyciele zapoznali się z metodami dydaktycznymi i wychowawczymi, poznając polski system edukacji. W przyszłości planowane jest utrzymanie współpracy.

Wizyta włoskich nauczycieli i uczniów w puławskim Starostwie

Powrót
`