Edukacja

"Wolontariat? Czemu nie? Spotkanie samorządów w bursie RCKU w Puławach"

"Wolontariat? Czemu nie? Spotkanie samorządów w bursie RCKU w Puławach"
Data publikacji: 02 czerwca 2017
26 maja br. w świetlicy Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Puławach odbyło się V spotkanie samorządów uczniowskich.

Tym razem, organizatorem zjazdu była Bursa Szkolna im. K. K. Baczyńskiego, wchodząca w skład RCKU. Udział w spotkaniu wzięli członkowie oraz opiekunowie samorządów z dziewięciu placówek oświatowych Powiatu Puławskiego tj. Zespołu Szkół Nr 1 w Puławach, Zespołu Szkół Nr 3 w Puławach, Zespołu Szkół Technicznych w Puławach, IV Liceum Ogólnokształcącego w Puławach, Centrum Kształcenia Zawodowego w Puławach, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Puławach, Bursy w Puławach, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Puławach i Zespołu Szkół Nr 2 w Nałęczowie. Nie zabrakło również kierownik Wydziału Edukacji - Małgorzaty Noskowskiej, która jest pomysłodawczynią cyklicznych zgrupowań młodzieży oraz pedagogów. Po przemówieniach gospodarzy oraz kierownik Małgorzaty Noskowskiej, przedstawiciele Rady Mieszkańców Bursy RCKU, wyświetlili krótką prezentację multimedialną o swojej placówce i działaniach w niej podejmowanych. Pochwalili się także samodzielnie zmontowanym filmikiem o „Wartościach inaczej”, za który otrzymali wyróżnienie w konkursie organizowanym przez bursę z Lublina. Był on doskonałym wstępem do  tematyki warsztatów. Głównym celem spotkania było zapoznanie młodych samorządowców z charakterystyką wolontariatu, korzyściami, jakie mogą z niego płynąć, a także zachęcenie do aktywnego udziału w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Po częściach oficjalnej, integracyjnej oraz teoretycznej,  nastąpiła część praktyczna. Ćwiczenia przeprowadzone przez panie z programu „Projektor-wolontariat studencki” miały za zadanie przedstawienie w jaki sposób dzięki działalności w wolontariacie można rozwinąć swoje kompetencje oraz jak zdobyte umiejętności można wykorzystać w praktyce. W trakcie spotkania, uczestnicy mogli degustować pyszne słodkości, przygotowane specjalnie na tę okazję przez członków sekcji kulinarnej bursy w Puławach.

Dziękujemy za obecność i umożliwienie realizacji tego zadania Małgorzacie Noskowskiej, kierownik - Wydziału Edukacji Powiatu Puławskiego. Jesteśmy wdzięczni opiekunom samorządów oraz młodzieży za liczne przybycie i duże zaangażowanie podczas warsztatów. Już dziś cieszymy się na kolejne spotkanie z Państwem.

Tekst i foto: Monika Bancerz - Opiekun Rady Mieszkańców Bursy RCKU w Puławach

Powrót
`