Edukacja

II Warsztaty Samorządów Uczniowskich szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych Powiatu Puławskiego

II Warsztaty Samorządów Uczniowskich szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych Powiatu Puławskiego
Data publikacji: 27 marca 2018
W dniach 12-13 marca 2018 r. w SSM „Pod Wianuszkami” w Kazimierzu Dolnym odbyły się kolejne już Warsztaty Samorządów Szkolnych Powiatu Puławskiego zainicjowane przez Małgorzatę Noskowską, kierownika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Puławach. W warsztatach wzięło udział 12 samorządów szkolnych: z Puław, Kazimierza Dolnego i Nałęczowa.

W tym roku gospodarzem warsztatów był Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. Szkolenie prowadzone było przez trenerki Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie.

Samorząd uczniowski jest niezależną organizacją działającą na rzecz uczniów i kierowaną przez uczniów. To uczniowie decydują, jakimi sprawami samorząd się zajmuje. Dlatego możliwości działania samorządu są właściwie nieograniczone. Podczas warsztatów młodzi „samorządowcy” uczyli się jak zorganizować pracę szkolnych samorządów, a przede wszystkim co może skłonić uczniów do większego zaangażowania młodzieży w życie szkolne. Szkolenie dostosowywane było do ich oczekiwań i potrzeb. Najważniejsze stało się zrozumienie czym jest samorząd, jakie są jego obszary działania i istota.

Trenerki CEO uczyły komunikacji, pracy w grupie, a przede wszystkim starały się by poszczególne zespoły szkolne integrowały się ze sobą. Planowanie wspólnych działań, a także projekty realizowane przez uczestników warsztatów przyniosły oczekiwane efekty.

Jednak warsztaty samorządów to nie tylko nauka i praca, ale przede wszystkim zabawa, nawiązywani nowych znajomości, może przyjaźni. Urozmaiceniem pobytu w Kazimierzu była gra terenowa przygotowana przez nauczyciela języka polskiego z Koszczyca, Annę Sorię. Zajęcia w terenie, rozwiązywanie zadań, spotkania z mieszkańcami miasteczka sprawiły uczniom i opiekunom wiele radości. Pozostałe po tych wydarzeniach zdjęcia są miłą pamiątką dwóch, jakże owocnych, dni. Wierzymy, że kolejne spotkanie młodzieży będzie równie owocne.

 

II Warsztaty Samorządów Uczniowskich szkół ponadgimnazjalnych/ ponadpodstawowych Powiatu Puławskiego

Powrót
`