Edukacja

Młodzież z Włoch z wizytą w Powiecie Puławskim

Młodzież
Data publikacji: 27 maja 2019
W dniu 17 maja 2019 roku władze Powiatu Puławskiego przyjęły 22 osobową grupę młodzieży ze szkoły średniej z Włoch, która przyjechała w ramach rewizyty do swoich partnerów – uczniów szkół średnich powiatu puławskiego i miasta Puławy. Grupę przywitał Leszek Gorgol - Wicestarosta wraz z Małgorzatą Noskowską – Kierownikiem Wydziału Edukacji oraz Andrzejem Wenerskim - Kierownikiem Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Starostwie Powiatowym w Puławach. Głównym celem spotkania było pokazanie historii, kultury i walorów turystycznych powiatu puławskiego.

Współpraca ze szkołą średnią z okolic Turynu zainicjowana została 5 lat temu przez nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks A.J. Czartoryskiego w Puławach i oparta jest na ścisłej współpracy  rodziców i uczniów, którzy podejmują się pełnić rolę rodzin goszczących w trakcie pobytu uczniów.

Głównym założeniem wymian, które mają charakter dwustronnych, stałych kontaktów pomiędzy szkołami  jest ukazanie grupie młodzieży zagranicznej bogactwa kulturowego i walorów turystycznych naszego regionu. 

Tegoroczny program pobytu grupy włoskiej obejmował zwiedzanie Warszawy, powitanie gości przez swoich partnerów w I LO w Puławach, udział w wybranych zajęciach lekcyjnych, oficjalna wizyta w Starostwie Powiatowym w Puławach, zwiedzanie parku Czartoryskich  (przewodnikami w języku angielskim po obiektach zespołu pałacowego byli uczestnicy wymiany i młodzież I LO), sportowe zajęcia w mieszanych narodowościowo grupach, zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Muzeum na Majdanku, spacer po Starówce Lubelskiej , wycieczka do Kazimierz Dolnego i zwiedzanie malowniczych zakątków miasta i okolic w trakcie przejażdżki samochodami terenowymi, pożegnalne przyjęcie w Karczmie Parchatka.

Cieszy  fakt, że inicjatywa ta, zainicjowana przez I Liceum Ogólnokształcące zyskuje coraz większe zainteresowanie  wśród uczniów pozostałych szkół Powiatu Puławskiego wpisując się w kalendarz cyklicznych międzynarodowych spotkań młodzieży naszego regionu z partnerami na terenie Europy.

Młodzież

Powrót
`