Aktualności Kultura

Wystawa grafiki Julii Płaczkowskiej

Wystawa grafiki Julii Płaczkowskiej
Data publikacji: 18 lutego 2016
Zapraszamy do obejrzenia wystawy grafiki Julii Płaczkowskiej - młodej artystki pracującej pod okiem instruktorów z Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach. Ekspozycja jest otwarta w dniach 18 luty - 18 marca 2016 r. w holu głównym Starostwa Powiatowego w Puławach, Al. Królewska 19.

Julia Płaczkowska – uczennica I LO  im. ks. A. J.  Czartoryskiego w Puławach. Jest tegoroczną uczestniczką zajęć teatralnych  w pracowni Huberta Domańskiego w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach.  Talent,  pasja i emocje, jakie przebijają w tych pracach, są tak  naoczne, że musiałem zaproponować autorce, żeby jak najszybciej podzieliła się tym wszystkim, co w sobie kryją.

15 stycznia 2016 roku Julia Płaczkowska miała swój pierwszy wernisaż w Galerii “Piwnica” w MDK w  Puławach.

Wielkie zainteresowanie zgromadzonych gości przeświadczyło mnie w przekonaniu, że nie myliłem sie co do talentu autorki.

Pisze o sobie: Napotykają mnie przeszkody, bynajmniej nie po to aby sobie z nimi radzić. Dzięki temu, że jestem słaba łączą się ze mną i działają jak antybiotyk. Pierwsza myśl, jaka przychodzi mi do głowy, to nieustająca potrzebaczasu na otwieranie umysłu. Boję się nurkowania i nie umiem jeździć na rowerze. Chętnie podzielę się tym, co kryje się w moim umyśle.
                                                                                 (tekst: H. Domański)

 Grafika Julii Płaczkowskiej

Powrót
`