Aktualności Kultura

Lubelska wystawa grafiki wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach

Lubelska wystawa grafiki wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Puławach
Data publikacji: 13 kwietnia 2016
22 kwietnia 2016 r. (w piątek) o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy grafiki Julii Płaczkowskiej, który będzie miał miejsce w Galerii "Pracownia" Młodzieżowego Domu Kultury Nr 2 w Lublinie przy ul. Bernardyńskiej 14a.

Wernisażowi będzie towarzyszyć zespół PØŁAWIACZE PEREŁ pod kierunkiem Huberta Domańskiego, tekst: Jakub Wac, śpiew: Alicja Rzepka, gitary: Marcin Puszek Marzec i Adam Wawerski.

Wystawę będzie można obejrzeć do 13 maja 2016 r.

Julia Płaczkowska to uczennica I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach. Jest tegoroczną uczestniczką zajęć teatralnych w pracowni Huberta Domańskiego w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach. Talent, pasja i emocje, jakie przebijają w tych pracach, są tak naoczne, że musiałem zaproponować autorce, żeby jak najszybciej podzieliła się tym wszystkim, co w sobie kryją.

15 stycznia 2016 roku Julia Płaczkowska miała swój pierwszy wernisaż w Galerii Piwnica w MDK w Puławach.

Wielkie zainteresowanie zgromadzonych gości przeświadczyło mnie w przekonaniu, że nie myliłem się co do talentu autorki - mówi jej instruktor Hubert Domański.

Pisze o sobie: Napotykają mnie przeszkody, bynajmniej nie po to aby sobie z nimi radzić. Dzięki temu, że jestem słaba łączą się ze mną i działają jak antybiotyk. Pierwsza myśl, jaka przychodzi mi do głowy, to nieustająca potrzeba czasu na otwieranie umysłu. Boję się nurkowania i nie umiem jeździć na rowerze. Chętnie podzielę się tym, co kryje się w moim umyśle.

Grafika Julii Płaczkowskiej

Powrót
`