Aktualności Kultura

Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy

Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy
Data publikacji: 02 czerwca 2016
48. Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy, odbędą się w dniach 2 - 5 czerwca 2016 r. Starosta Puławski Witold Popiołek objął spotkania patronatem honorowym, a samorząd powiatowy przyłączył się do współorganizacji wydarzenia. Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące spotkań.

Ogólnopolskie Puławskie Spotkania Lalkarzy to impreza teatralna o wspaniałych tradycjach sięgających 1962 roku. Od początku swojego istnienia związana z Puławami, a z Puławskim Ośrodkiem Kultury „Dom Chemika” – nieprzerwalnie od 1985 r. Program corocznych spotkań obejmuje wiele ciekawych i stojących na wysokim poziomie artystycznych prezentacji amatorskich zespołów teatralnych zarówno dziecięcych, jak i młodzieżowych. Spektakle cieszą się żywym zainteresowaniem Puławskiej publiczności, w szczególności dzieci szkolnych i przedszkolnych. Dla uczestników Spotkania są niepowtarzalną okazją do wymiany doświadczeń, pomysłów i poglądów oraz do udziału w warsztatach i seminariach prowadzonych przez najwybitniejszych znawców i twórców sztuki lalkarskiej w Polsce i nie tylko. Atmosferę wyjątkowości corocznego wydarzenia podkreślają imprezy towarzyszące Spotkaniom, jak wystawa plakatu, wystawa lalek, czy też widowiskowy, barwny korowód ulicami Puław,  którego główną atrakcją jest bogata różnorodność lalek teatralnych niesionych przez uczestników imprezy.

Nawiązując do tradycji organizatorzy chcą nadal popularyzować  imprezę w środowisku, zarazić pasją zabawy z lalką, zabawy w teatr i poszerzyć grono pasjonatów bajkowego świata.

Zadanie realizowane jest przy współudziale Narodowego Centrum Kultury w Warszawie.

Powrót
`