Aktualności Kultura

Zespół "Bystrzacy" z Wąwolnicy uhonorowany Doroczną nagrodą Starosty Puławskiego w dziedzinie kultury

Zespół "Bystrzacy" z Wąwolnicy uhonorowany Doroczną nagrodą Starosty Puławskiego w dziedzinie kultury
Data publikacji: 01 października 2019
Kolejna nagroda Starosty Puławskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury trafiła do Zespołu Tańca Ludowego "Bystrzacy" z Wąwolnicy. Okazją do uhonorowania Grupy był Jubileusz 25-lecia istnienia Zespołu, który miał miejsce 28 września w Nałęczowie. Nagrodę w imieniu starosty Danuty Smagi na ręce dyrektora Gminnego Domu Kultury Ireny Kolibskiej i choreografa Małgorzaty Knap wręczyli wicestarosta Leszek Gorgol oraz radna Ilona Duda.

W trakcie galowego koncertu zaprezentowano bogatą historię i działalność Zespołu. Grupa artystyczna powstała w 1994 r. z inicjatywy Gminnego Domu Kultury i Szkoły Podstawowej w Wąwolnicy. Zespół ma na koncie liczne wyjazdy i występy krajowe jak również zagraniczne. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, otrzymał m.in. Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Lubelskiego. W zespole tańczy około 70 dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 19 lat. Działalność rozpoczyna także grupa dorosłych tancerzy.

Serdecznie dziękujemy Zespołowi za wieloletnie krzewienie kultury ludowej i wspaniałe reprezentowanie powiatu puławskiego oraz życzymy dalszych osiągnięć i wszelkiej pomyślności.

Jubileusz 25-lecia Zespołu Bystrzacy z Wąwolnicy, wręczenie Dorocznej nagrody Starosty Puławskiego w dziedzinie kultury

Powrót
`