Aktualności Kultura

Południe Literackie

Laureaci konkursu literacko-ortograficznego w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach
Data publikacji: 22 listopada 2019
Wtorkowe "Południe Literackie" (19.11.2019 r.) w puławskim Starostwie upłynęło na podsumowaniu dwóch konkursów – ortograficznego i literackiego. Starosta Puławski Danuta Smaga wręczając nagrody laureatom poszczególnych kategorii turniejowych złożyła gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników konkursów oraz ich opiekunów i nauczycieli.

Powiatowy Konkurs Ortograficzny odbywał się w Młodzieżowym Domu Kultury w październiku. W klasach IV-VI szkół podstawowych najwyższą i jedyną nagrodą było drugie miejsca dla Julity Paprockiej z klasy IVc w Szkole Podstawowej nr 1 w Puławach. Natomiast w klasach VII_VIII po raz pierwszy w historii konkursu przyznano aż dwa tytuły Mistrza Ortografii. Otrzymali je Wojciech Orkiszewski z klasy VIIIa Szkoły Podstawowej nr 10 w Puławach oraz Stanisław Prończuk z klasy VIIIb Niepublicznej Szkoły Podstawowej "Klasyk". Ponadto w tej samej kategorii pierwsze miejsce zdobyła Julia Baryłka z klasy VIIIA Szkoły Podstawowej nr 9 w Puławach. Drugą nagrodę zdobyły 3 osoby, a miejsce 3 zajęły 4. W kategorii szkół średnich I miejsce zdobył Jakub Gurba z klasy 3 I LO im. Ks. A.J. Czartoryskiego w Puławach.

Ogłoszono także wyniki Powiatowego Konkursu Literackiego "List Księżnej Izabeli Czartoryskiej do współczesnego puławianina". Jury przeanalizowało 32 prace i przyznało nagrody w 2 kategoriach. Spośród uczniów szkół średnich najlepiej ocenione zostały prace Małgorzaty Skawińskiej z I LO im. KS. A.J. Czartoryskiego w Puławach, Natalii Mączki z ZS nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach i Zuzanny Sulskiej z ZSO nr 1 im. KEN w Puławach. W kategorii szkół podstawowych nagrodzono Julię Jędrzejewską z SP nr 2 w Puławach, Franciszka Kutę z SP nr 10 w Puławach oraz Natalię Szymczyk z SP nr 11 w Puławach.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz życzymy powodzenia w kolejnych potyczkach ortograficznych i literackich!

Południe Literackie

Powrót
`