Aktualności Kultura

Startujemy z I Nadwiślańskimi Spotkaniami z Folklorem Ziemi Puławskiej i Dożynkami Powiatowymi Baranów 2020

brak
Data publikacji: 05 marca 2020
4 marca 2020 roku z inicjatywy Starosty Puławskiego Danuty Smagi odbyło się spotkanie władz powiatu z przedstawicielami gmin oraz gminnych ośrodków kultury dotyczące organizacji I Nadwiślańskich Spotkań z Folklorem Ziemi Puławskiej i Dożynkami Powiatowymi Baranów 2020. Festiwal folkloru zaplanowano w dniach 25-26 kwietnia br. w Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Puławach. Natomiast dożynki odbędą się 23 sierpnia w Baranowie.

Ideą realizacji I Nadwiślańskich Spotkań z Folklorem Ziemi Puławskiej jest podkreślenie znaczenia kultury ludowej, jej miejsca na kulturalnej mapie naszej Ojczyzny, a także przekazanie młodemu pokoleniu regionalnych wartości kulturowych. 

Pierwszego dnia – w sobotę, planujemy zorganizować przegląd zespołów ludowych w kategorii grup śpiewaczych, tanecznych i teatralnych. Natomiast drugiego dnia festiwalu - w niedzielę, odbędzie się koncert laureatów oraz występy grup folklorystycznych z Ukrainy (Rejon Młynowski, Obwód Rówieński) i Mołdawii (Rejon Criuleni) – partnerów zagranicznych samorządu Powiatu Puławskiego.  Pokaz będzie jednocześnie miejscem eliminacji dla grup, które wystąpią na tegorocznych Dożynkach Powiatowych w Baranowie. Ponadto na festiwalu będą także miały miejsce konkursy twórczości ludowej, stoisk regionalnych, kulinarne oraz wystawa i kiermasz rękodzieła artystów ludowych.

Na zgłoszenia do udziału w konkursach zespołów śpiewaczych, tanecznych i teatralnych oczekujemy do 31 marca br. Poniżej można pobrać druk regulaminu oraz karty zgłoszeniowej.

Natomiast zgłoszenia do poszczególnych konkursów można dokonać w terminie do 10 kwietnia br. Stosowne dokumenty do pobrania poniżej.

Regulamin i karta zgłoszenia do konkursu zespołów śpiewaczych, tanecznych i teatralnych, plik: Rozszerzenie: doc, Rozmiar: [81.00 KB]

Regulamin i karta zgłoszenia do konkursu stoisk, plik: Rozszerzenie: doc, Rozmiar: [71.00 KB]

Regulamin i karta zgłoszenia do konkursu twórczości ludowej, plik: Rozszerzenie: doc, Rozmiar: [98.00 KB]

Regulamin i karta zgłoszenia do konkursu chleba, plik: Rozszerzenie: doc, Rozmiar: [85.00 KB

Startujemy z I Nadwiślańskimi Spotkaniami z Folklorem Ziemi Puławskiej i Dożynkami Powiatowymi Baranów 2020

Powrót
`