Tutaj jesteś Aktualności Co nowego na budowie hali sportowej?

Aktualności

Co nowego na budowie hali sportowej?

05-05-2015
Zdjęcie Artykułu

Już tylko kilka miesięcy pozostało do odbioru hali sportowej, która powstaje przy Zespole Szkół Technicznych w Puławach – placówki, której organem prowadzącym jest Powiat Puławski. Inwestycja jest realizowana przy współfinansowaniu z dotacji przyznanej Powiatowi Puławskiemu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w wysokości 1,4 mln zł. Całkowita kwota zadania wynosi 5 659 470,00 zł.

Środki przeznaczone przez Ministerstwo na rzecz budowy hali sportowej przy ZST w Puławach pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Inwestycja została umieszczona w Wojewódzkim Wieloletnim Programie Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Lubelskiego, co dodatkowo świadczy o jej randze. 

 

Budowę rozpoczęto 28 kwietnia 2014 r. Wykonawca robót budowlanych został wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego. W hali sportowej o powierzchni ok. 1170 m2 i wysokości 7,5 m mieścić się będzie pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną. Możliwe będzie podzielenie sali na trzy części, z których każda będzie mogła pomieścić małe boisko do gry w koszykówkę. Na piętrze znajdować się będą trybuny otwarte na salę sportową z 260 miejscami siedzącymi. Zapewnione będzie pełne zaplecze socjalne. Dodatkowo hala będzie posiadać pomieszczenia sportowo-rekreacyjne: siłownię i salę ćwiczeń z własnym zespołem socjalnym. Hala na poziomie parteru będzie w pełni przystosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

 

Nowością w Puławach i okolicach będzie ścianka wspinaczkowa, której wykonanie również zaplanowano w ramach realizacji inwestycji. 

 

Andrzej Wenerski – na podstawie informacji Joanny Cynarskiej z Wydz. Rozwoju i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Puławach

Co nowego na budowie hali sportowej?

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
CHRZEST POLSKI
Chrzest Polski
Chrzest Polski
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
Ankieta satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
POMOC PRAWNA 2020
Nieodpłatna pomoc prawna
Nieodpłatna pomoc prawna