Tutaj jesteś Aktualności Informacja dotycząca bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom

Aktualności

Informacja dotycząca bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom

04-03-2015
Informacja dotycząca bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach jest w br. wykonawcą „Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci w oparciu o szczepienia przeciwko pneumokokom w gminie Miasto Puławy na lata 2014-2016” .

Osobami uprawnionymi do korzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom są: 

  • dzieci urodzone w 2015 roku, zamieszkałe na terenie gminy Miasto Puławy, za wyjątkiem tych, o których mówi rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 sierpnia 2011 roku w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych,
  • dzieci objęte doszczepieniem (w przypadku kontynuacji programu z roku ubiegłego).

 

Efektywność programu szczepień przeciwko pneumokokom w dużej mierze zależy od uczestnictwa w programie, dlatego też zachęcamy do udziału w projekcie. Im wyższa frekwencja, tym większe prawdopodobieństwo uzyskania jak najlepszych efektów wynikających z realizacji programu, w postaci znaczącej redukcji zapadalności na inwazyjną chorobę pneumokokową najmłodszych dzieci, zmniejszenia zachorowań na zapalenie płuc oraz ostre zapalenie ucha środkowego, a także eliminacji nosicielstwa pneumokoka w populacji.


Więcej informacji na temat akcji szczepienia, w tym sposób zakwalifikowania uczestników, znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta Puławy.

 

Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

na podst. informacji ze strony internetowej UM Puławy

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna