Tutaj jesteś Aktualności Uczczenie pamięci Sybiraków oraz ofiar Zbrodni Katyńskiej

Aktualności

Uczczenie pamięci Sybiraków oraz ofiar Zbrodni Katyńskiej

31-03-2016
Uczczenie pamięci Sybiraków oraz ofiar Zbrodni Katyńskiej

W dniu 3 kwietnia 2016 r. o godz. 10.00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (garnizon) odbędzie się msza święta w intencji Sybiraków oraz ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Msza w intencji masowo deportowanych Polaków m.in. na Syberię oraz ofiar Zbrodni Katyńskiej to kolejna smutna rocznica naszej wspólnej historii podczas której będziemy modlić się za duszę tych Polaków, którzy zginęli na nieludzkiej ziemi – golgocie wschodu. W świątyni tej szczególnym miejscem jest kaplica pamięci w której zostanie wystawiona warta przy urnach z ziemią katyńską i tablicach upamiętniających Sybiraków oraz 46 byłych żołnierzy 2. Pułku Saperów Kaniowskich zamordowanych w 1940 r.

W imieniu organizatorów zapraszamy do uczestnictwa w tych obchodach zarówno poczty sztandarowe, jak i mieszkańców Ziemi Puławskiej, z której niegdyś wiele osób podzieliło los zesłańców i ofiar stalinowskich represji.

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna