Tutaj jesteś Aktualności W ZS3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach powstanie wirtualna strzelnica

Aktualności

W ZS3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach powstanie wirtualna strzelnica

04-10-2022
W ZS3 powstanie wirtualna strzelnica

Powiat Puławski otrzymał dofinansowanie w wysokości 137 654,40 zł w ramach konkursu ofert Ministra Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie 2022”.

Konkurs miał na celu dofinansowanie zadań związanych z utworzeniem przez jednostki samorządu terytorialnego wirtualnych strzelnic wraz z wyposażeniem strzeleckim, umożliwiających prowadzenie zorganizowanego szkolenia, w szczególności wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych, a także członków organizacji pozarządowych prowadzących działalność o charakterze pro obronnym oraz funkcjonariuszy formacji uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych RP.

Wirtualna strzelnica będzie nowoczesnym obiektem umożliwiającym prowadzenie szkolenia w postawach: leżącej, klęczącej, stojącej jednocześnie dla 4 uczestników szkolenia z wykorzystaniem różnych rodzajów broni w tym samym czasie. Na strzelnicy tego typu będzie możliwe prowadzenie strzelań zarówno w postaci statycznej, jak i dynamicznej oraz treningów w różnym stopniu zaawansowania. Do dyspozycji osób szkolonych będą bezprzewodowe, laserowe symulatory i repliki broni. Urządzenie będzie miało możliwość rozbudowy o kolejne moduły.

Obiekt znajdzie miejsce w pomieszczeniach Zespołu Szkół Nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach, który prowadzi Oddziały Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe. Wartość całego zadania to 172 tys. zł.

Wirtualna strzelnica

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna