Tutaj jesteś Aktualności PUŁAWY: POBIEGLI DLA NIEPODLEGŁEJ

Aktualności

PUŁAWY: POBIEGLI DLA NIEPODLEGŁEJ

17-11-2017
Zdjęcie Artykułu

Ponad 160 osób świętowało 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości biorąc udział w I Puławskim „Biegu dla Niepodległej”. Odbył się bieg główny na 3 km, honorowy na 1918 oraz dla dzieci na dystansie 400 metrów. Dla zwycięzców były puchary i medale. Nie zabrakło także atrakcyjnych nagród. Wśród wszystkich uczestników biegów rozlosowany został również 32-calowy telewizor marki Philips.

Impreza odbyła się w sobotę 11 listopada na Stadionie Miejskim w Puławach. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych i ulewnego deszczu przyciągnęła tłumy mieszkańców naszego regionu, a także gości z Lublina i Warszawy. Organizatorzy przygotowali dla uczestników trzy dystanse. Był bieg główny na 3 km oraz bieg honorowy na 1918. Nie zapomniano również o dzieciach. Najmłodsi mieli do pokonania 400 metrów.

 

Wszyscy biegacze otrzymali biało-czerwone flagi. Do najlepszych oprócz pamiątkowych medali z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego trafiły także wartościowe nagrody. Zwycięzcą biegu głównego okazał się Marek Jędrych z Warszawy, z rąk przedstawicielki Urzędu Miasta Puławy otrzymał on puchar Prezydenta Miasta Puławy Janusza Grobla oraz nagrody ufundowane m.in. przez posła Krzysztofa Szulowskiego i starostę puławskiego Witolda Popiołka. Fundatorką nagród dla najmłodszych uczestników była Danuta Smaga – Przewodnicząca Rady Powiatu Puławskiego.

 

Najszybszą kobietą I Puławskiego „Biegu dla Niepodległej” została Lilianna Jaworska, która oprócz medalu, upominków oraz pucharu Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Antoniego Rękasa, otrzymała również nagrodę specjalną w postaci niezwykłego lustra ufundowanego przez puławską firmę RUKE.

 

- Chcieliśmy, aby była to impreza pokoleniowa. Odzyskanie Niepodległości to przecież niezwykle radosne święto. Trzeba obchodzić je razem. Z biało-czerwoną flagą w ręku i uśmiechem na ustach. Pogoda próbowała namieszać, ale bezskutecznie. Puławianie po raz kolejny pokazali, nie brakuje wśród nich prawdziwych patriotów lubiących świętować na sportowo – mówi Marcin Mizera, organizator I Puławskiego „Biegu dla Niepodległej”.

Gościem specjalnym biegu była Malwina Kopron – brązowa medalistka w rzucie młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach w Londynie. Mistrzyni rozlosowała wśród uczestników wszystkich kategorii 32-calowy telewizor marki Philips. „Plazma” trafiła do biegacza z Ukrainy. Warto nadmienić, że by uczcić 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w „Biegu dla Niepodległej” z biało-czerwonymi flagami w dłoniach pobiegło kilkunastu obywateli tego kraju.

 

– Cieszę się, że mogłam tutaj być razem z mieszkańcami mojego miasta. 11 listopada to bardzo ważne święto. Gratuluję zwycięzcom biegów i szczęśliwcowi, który wylosował telewizor – skomentowała Malwina Kopron

 

W biegu wzięli udział również uczniowie i przedstawiciele puławskich szkół. I Liceum Ogólnokształcące im. A.J. ks. Czartoryskiego reprezentowała dziesięcioosobowa grupa młodzieży wraz z dyrektorkami – Beatą Trzcińską – Staszczyk oraz Renatą Lenart.

Pobiegli: Weronika Grudzień, Marlena Kruk, Agnieszka Gapińska, Magdalena Olech, Laura Stefańska, Hubert Szendel, Oskar Łosiewicz, Krzysztof Bator, Bartłomiej Cios i Stefan Adach.

 

W biegu honorowym na 1918 metrów uczennica „Czartorycha” Weronika Grudzień z klasy 1 D zajęła 2 miejsce wśród kobiet.

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Poseł na Sejm RP – prof. Krzysztof Szulowski, Prezydent Miasta Puławy – Janusz Grobel oraz Starosta Puławski – Witold Popiołek. Partnerem imprezy byli: Grupa Azoty Puławy, Gmina Puławy oraz wójt Krzysztof Brzeziński. Nagrody przekazali także: Roman Sikora, Wyspa Wisła oraz restauracja Papoo.

Tekst: Marcin Mizera

(eva), fot. Paweł Wójcik

 

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
CHRZEST POLSKI
Chrzest Polski
Chrzest Polski
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
Ankieta satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
POMOC PRAWNA 2020
Nieodpłatna pomoc prawna
Nieodpłatna pomoc prawna