Tutaj jesteś Aktualności „Izby Pamięci – restart”

Aktualności

„Izby Pamięci – restart”

04-01-2018
Zdjęcie Artykułu

Pragniemy poinformować, że I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach, poprzez uczestnictwo w konkursie zorganizowanym przez Fundację Polskiego Przemysłu Zbrojeniowego pod hasłem „Izby Pamięci – restart”, znalazła się w elitarnym gronie trzech szkół z całego kraju, które wezmą udział w pilotażowym projekcie polegającym na modernizacji szkolnej Izby Pamięci oraz przekształcenie jej w nowoczesne, multimedialne muzeum.

Szkoła, we współpracy z profesjonalnymi projektantami, przeprowadzi warsztaty edukacyjne dla uczniów na temat projektowania wnętrz muzealnych, pozyskiwania i prezentowania treści historycznych oraz ekspozycji. Ideą jest zmiana myślenia o izbach pamięci poprzez projekty wzorujące się na nowoczesnych ekspozycjach muzealnych Projektanci, po zebraniu materiałów oraz wizji lokalnej, opracują koncepcję modernizacji izby. Projekt- po konsultacji ze szkołą oraz po uzyskaniu akceptacji - zostanie sfinansowany przez Fundację.

Mamy nadzieję, że atrakcyjny wizualnie wygląd, interaktywny charakter prezentowanych treści i eksponatów posłuży przede wszystkim wzbudzeniu wśród młodzieży zainteresowania historią, a zmodernizowana Izba Pamięci stanie się inspiracją do głębszego poznania historii I LO oraz dziejów naszego kraju.

Tomasz Piotr Panek

Marek Rzeszutko

 

 

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
CHRZEST POLSKI
Chrzest Polski
Chrzest Polski
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
Ankieta satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
POMOC PRAWNA 2020
Nieodpłatna pomoc prawna
Nieodpłatna pomoc prawna