Tutaj jesteś Aktualności Weź udział w "BIEGU WILKÓW"!

Aktualności

Weź udział w "BIEGU WILKÓW"!

12-02-2018
Weź udział w "BIEGU WILKÓW"!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu do udziału w "BIEGU WILKÓW – Ku Pamięci Żołnierzy Niezłomnych", który odbędzie się w niedzielę 4 marca br. o godz. 14.00 na terenie Parku Książąt Czartoryskich.

Impreza organizowana jest z okazji  Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", który przypada na 1 marca. Celem „Biegu Wilków” jest oddanie hołdu bohaterom powojennego antykomunistycznego podziemia. Wydarzenie promuje również bieganie i zdrowy styl życia oraz Ziemię Puławską jako przyjazną biegaczom.

 

Partnerami wydarzenia są: Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy w Puławach, Grupa Azoty "PUŁAWY" S.A., Powiat Puławski, Gmina Puławy oraz Muzeum Czartoryskich w Puławach.

 

"Bieg Wilków" to impreza pokoleniowe, zapraszamy całe rodziny. Zawodnicy pobiegną na 3 dystansach: głównym - 5 km, symbolicznym - 1945 m (24 kwietnia 1945 roku Marian Bernaciak ps. "Оrlik" wraz z dowodzonym przez siebie oddziałem partyzantów rozbił Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa w Puławach, uwalniając 107 więźniów), oraz 400 m – dla dzieci. Na zwycięzców czekać będą medale i nagrody specjalne. Wszyscy uczestnicy otrzymają koszulkę z wizerunkiem majora Mariana Bernaciaka „Orlika” i pamiątkowy medal.

 

ZAPISY: mmizera.media@gmail.com, tel. 514 087 747. Wpisowe: 40 złotych. Dzieci do lat 12: 25 złotych.

Zapisy w dniu biegu od godz. 12.00 w biurze zawodów na dziedzińcu Pałacu. Ilość pakietów ograniczona.

Organizatorzy: Marcin Mizera - Tygodnik Powiśla.

Patronat Honorowy Posła na Sejm RP Krzysztofa Szulowskiego.

Patronat Honorowy Starosty Puławskiego Witolda Popiołka.

Patronat Honorowy Wójta Gminy Puławy Krzysztofa Brzezińskiego.

Marcin Mizera - Tygodnik Powiśla

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna