Tutaj jesteś Aktualności Powiat Puławski i Rejon Młynowski na Ukrainie świętują pierwszą rocznicę współpracy

Aktualności

Powiat Puławski i Rejon Młynowski na Ukrainie świętują pierwszą rocznicę współpracy

03-06-2019
Powiat Puławski i Rejon Młynowski na Ukrainie świętują pierwszą rocznicę współpracy

1 czerwca 2018 r. doszło do zawarcia umowy partnerskiej pomiędzy Powiatem Puławskim a Rejonem Młynowskim, leżącym w obwodzie rówieńskim na Ukrainie. Pierwsza rocznica współpracy między regionami, a także obchodzony jubileusz 20-lecia samorządu powiatowego, stały się okazją do wizyty delegacji z Młynowa w Powiecie Puławskim.

Jedenastoosobowej grupie gości z zagranicy przewodniczył Petro Rukher, stojący na czele Młynowskiej Rejonowej Administracji Państwowej. Wizyta rozpoczęła się w Starostwie Powiatowym w Puławach, od oficjalnego spotkania ze starostą Danutą Smagą, zarządem oraz przedstawicielami samorządu powiatowego. Następnie młynowska delegacja odwiedziła Muzeum Czartoryskich oraz Zakład Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa w Puławach, po którym gości oprowadził prof. Zbigniew Kołtowski. Wieczorem delegaci wzięli udział w uroczystych obchodach 20-lecia Samorządu Powiatu Puławskiego.

Drugiego dnia pobytu goście z Młynowa udali się do Kośmina, gdzie zwiedzili zabytkowy dworek Kossaków, będący siedzibą Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień”, a także wzięli udział w spotkaniu z prezesem organizacji Zbigniewem Pacholikiem. Cennym doświadczeniem dla delegacji była prezentacja walorów krajobrazowych i turystycznego zagospodarowania rzeki Wieprz.
Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

Pomoc prawna

Pomoc prawna