Tutaj jesteś Aktualności Powiatowa Biblioteka Publiczna w...

Aktualności

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach prezentuje Dobre Praktyki

21-06-2019
Zdjęcie Artykułu

14 czerwca 2019 r. w Lublinie odbyła się trzecia edycja zjazdu dla bibliotekarzy z Lubelszczyzny – BiblioLab. Organizatorami spotkania były LABIB społeczność bibliotekarzy oraz FRSI Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Niezwykle miło nam poinformować, że jednym z punktów programu było wystąpienie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach. W ramach prezentacji Dobrych Praktyk dyrektor Danuta Szlendak i Katarzyna Adamowska-Kane zaprezentowały bibliotekę jako wydawcę książek regionalnych.

To bardzo duże wyróżnienie, że publikacje PBP zostały dostrzeżone. Od 2008 ukazało się aż 10 wydawnictw. Można je podzielić na trzy bloki tematyczne:

  • Kuchnia regionalna i turystyka („Wokół kuchni i stołu – tradycje ziemi puławskiej”, „Smaki ziemi puławskiej – turystyczne, przyrodnicze i kulinarne”, „Zachować w pamięci – kulturowe, krajobrazowe i kulinarne dziedzictwo ziemi puławskiej”);
  • Historia regionu („Powiat Puławski dawniej i dziś”, „Dopóki płynie – Rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły”, „Sto osobliwości na stulecie Niepodległości. 1918-2018”);
  • Tradycja regionu („Magia Świąt Bożego Narodzenia / Wielkiej Nocy – spotkanie z tradycją”, „O zabawach, zabawkach i nie tylko – spotkanie z tradycją”, „Tajemnice szafy babci i dziadka – spotkanie z tradycją”, „Magia Świąt Bożego Narodzenia / Wielkiej Nocy – spotkanie z tradycją” – wznowienie).

Zachęcamy do lektury wydawnictw Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach, wszystkie książki mają wersje online dostępne na stronie http://bib.pulawy.powiat.pl/nasze-publikacje.

dobre praktyki

dobre praktyki

dobre praktyki

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
CHRZEST POLSKI
Chrzest Polski
Chrzest Polski
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
Ankieta satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
POMOC PRAWNA 2020
Nieodpłatna pomoc prawna
Nieodpłatna pomoc prawna