Tutaj jesteś Aktualności Apel Starosty Puławskiego w związku z sytuacją epidemiologiczną

Aktualności

Apel Starosty Puławskiego w związku z sytuacją epidemiologiczną

12-03-2020
Herb powiatu puławskiego.

Szanowni Państwo, aktualna sytuacja epidemiologiczna w Polsce, wywołana rosnącą liczbą potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, wśród wielu z Państwa może wywoływać wątpliwości i niepokój. Przejawy troski o zdrowie własne oraz najbliższych nam osób są w obecnej perspektywie naturalne, należy jednak pamiętać, aby w obliczu zagrożenia wirusem zachowywać się przede wszystkim rozważnie i odpowiedzialnie.

Administracja powiatowa, służby medyczne, sanitarno-epidemiologiczne oraz jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo mieszkańców pozostają w stanie najwyższej gotowości i bezzwłocznie realizują wszelkie zarządzenia i wytyczne, jakie płyną od władz centralnych i wojewódzkich. Proszę Państwa o zrozumienie i pełną akceptację dla działań podejmowanych przez organy władz centralnych i samorządowych, bowiem są one podyktowane nadrzędnym dobrem wszystkich mieszkańców.

Apeluję, aby nie pozostawali Państwo obojętni na zalecenia i wskazówki dotyczące właściwych zachowań społecznych i zdrowotnych, które mogą znacząco ograniczać zasięg i tempo rozprzestrzeniania się wirusa. Zachęcam także do czerpania wszelkiej wiedzy, dotyczącej aktualnej sytuacji z oficjalnych źródeł, w tym naszej strony internetowej i kanałów w mediach społecznościowych.

Sprawa zdrowia publicznego to dziś nasza wspólna troska i odpowiedzialność. Przed nami czas intensywnej pracy, ważnych wyborów i decyzji. Ufam, że w warunkach ogólnej rozwagi, zrozumienia i współpracy, zagrożenie koronawirusem w powiecie puławskim uda się szybko opanować, czego wszystkim Państwu i sobie dziś życzę.

Starosta Puławski
Danuta Smaga

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
CHRZEST POLSKI
Chrzest Polski
Chrzest Polski
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
Ankieta satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Regionalny System Ostrzegania
RSO
RSO
POMOC PRAWNA 2020
Pomoc prawna
Pomoc prawna