Tutaj jesteś Kultura „Międzynarodowy Festiwal Tańców Godel 2016”

Aktualności Kultura

„Międzynarodowy Festiwal Tańców Godel 2016”

25-05-2016
„Międzynarodowy Festiwal Tańców Godel 2016”

Już po raz trzynasty w Powiecie Puławskim zostanie zorganizowany „Międzynarodowy Festiwal Tańców Godel 2016”, który odbędzie się w dniach 03 - 06 VI 2016 r. Zadanie współfinansowane jest ze środków Powiatu Puławskiego w ramach wsparcia zadań o charakterze pożytku publicznego.

Festiwal jest adresowany do  mieszkańców naszego regionu ze szczególnym uwzględnieniem  młodzieży. 

Festiwal obejmuje swoim zasięgiem dwa województwa: Lubelskie i Mazowieckie, kilka powiatów: Puławski, Lubelski, Zwoleński oraz gminy: Puławy, Baranów, Wojciechów, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Wąwolnica, Góra Puławska, Końskowola, Janowiec. W tych też miejscowościach organizowane bezpośrednio będą prezentacje folklorystyczne. 

 Celem festiwalu jest:

  • rozbudzanie zainteresowania dziedzictwem narodowym i regionalnym mieszkańców i gości Lubelszczyzny
  • stworzenie młodemu polskiemu pokoleniu możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego
  • przeciwdziałanie patologiom społecznym
  • integracja młodzieży różnych regionów Polski, uświadamianie młodzieży roli procesu budowy europejskiego społeczeństwa, którego jednym z największych elementów jest tolerancja, tożsamość regionalna i ochrona dziedzictwa kulturowego.

W festiwalu organizatorzy przewidują udział około 250 uczestników, w tym dzieci, młodzież szkolną i studencką. Do udziału zapraszamy zespoły folklorystyczne taneczne i muzyczne z kraju i z zagranicy: Serbii, Ukrainy, Białorusi, Węgier, Słowacji, Czech, Chorwacji. 

Organizatorzy mają nadzieję, że treść i program festiwalu wpłyną na zainteresowanie dzieci i młodzieży kulturą Lubelszczyzny i Ziemi Puławskiej, piękna naszego regionu, jego walorów przyrodniczo - krajobrazowych, klimatycznych, architektonicznych. Jest to również okazja do integrowania młodzieży i dorosłych, którym bliski jest folklor.

    Dotychczas w dwunastu edycjach udział wzięło 2800 uczestników z zespołów folklorystycznych z różnych miejsc Polski: „Warszawianka” z Uniwersytetu Warszawskiego, oraz zNowego Sącza, z Dębicy,  Rzeszowa, z Radziechów, Kędzierzyna – Koźle, Zamościa,   Torunia, Żywca,  Ostrołęki,  Lublina oraz „Powiśle” POK Dom Chemika  w Puławach, a od roku 2009 również i zza granicy.

 

Tekst i foto: STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB POTRZEBUJĄCYCH „POGODNE ŻYCIE”

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
CHRZEST POLSKI
Chrzest Polski
Chrzest Polski
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
WERSJA ARCHIWALNA STRONY
Ankieta satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług