Tutaj jesteś Kultura VI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Puławach 9 - 11 września 2016 r.

Aktualności Kultura

VI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Puławach 9 - 11 września 2016 r.

09-09-2016
VI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Puławach 9 - 11 września 2016 r.

9-11 września 2016 roku w Puławach upłynie pod znakiem VI Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych. Festiwal jest imprezą artystyczną, która już od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak co roku trzydniowy festiwal obfitować będzie w występy orkiestr dętych z kraju i z zagranicy, którym towarzyszyć będą zespoły taneczne mażoretek.

MFOD powstał, by skonsolidować środowisko orkiestr, pozwolić na wymianę doświadczeń artystycznych i zaprezentować mieszkańcom powiatu różnorodność i wielość nurtów muzycznych. Festiwal, jako impreza muzyczna, stał się ważnym czynnikiem kulturotwórczym. Jest okazją do muzycznego dialogu orkiestr dętych z kraju i z zagranicy. Młodzi muzycy, uczestnicy imprezy, mają okazję zdobywać doświadczenie poprzez zabawę. Wielkie przeboje muzyki klasycznej, a także rozrywkowej, prezentowane w zaskakujących aranżacjach, decydują o atrakcyjności festiwalu. Od powstania festiwal stał się z imprezy o zasięgu lokalnym, dużym przedsięwzięciem muzycznym o zasięgu międzynarodowym. Tegoroczny festiwal gościć będzie orkiestry m.in. z Polski, Szwecji, Włoch i Ukrainy. Łącznie uczestniczyć  w nim będzie 16  orkiestr – na co się składa około 800 osób. Festiwal nie ma charakteru konkursu, orkiestry nie rywalizują ze sobą tylko wspólnie przeżywają miłe chwile.

Inauguracja VI MFOD nastąpi w piątek 9 września o godz. 16.00 na Skwerze Niepodległości  Puławach, gdzie odbędą się występy kilku orkiestr.

Drugiego dnia, w sobotę 10 września koncertować będziemy na Rynku Głównym w Kazimierzu Dolnym od godziny 14.30. Dodatkową atrakcją zarówno dla uczestników festiwalu, jak dla turystów oraz mieszkańców miasta będą wspólne rejsy statkiem po Wiśle przy dźwiękach instrumentów dętych. Koncerty odbędą się również w Nałęczowie od godziny 14.30 i Zwoleniu od godziny 10.00. Finał sobotnich występów rozpocznie się o godz. 15.00 na Placu Chopina przed Urzędem Miasta w Puławach. Poprzedzi je przemarsz barwnego korowodu złożonego z orkiestr, a także towarzyszących im mażoretek i zespołów tanecznych wyruszającego spod Pałacu Czartoryskich.

W ostatnim dniu festiwalu – 11 września orkiestry zagoszczą w puławskich kościołach uświetniając Msze Święte. Ponadto orkiestry będzie można podziwiać w Janowcu, Baranowie, Nałęczowie i Kazimierzu Dolnym. Główną atrakcją imprezy jest niedzielny koncert galowy na Stadionie MOSiR od godz. 14.30, podczas którego orkiestry będą miały okazję zaprezentować wspólny przemarsz, pokazy musztry paradnej oraz wykonać wspólnie utwór. Zostaną także wręczone pamiątkowe statuetki i dyplomy dla wszystkich uczestników wydarzenia. Każdy zespół wykona około 15 minutowy koncert, zawierający elementy wizualne o dowolnej formie artystycznej.

Zapraszamy serdecznie wszystkie pokolenia mieszkańców województwa lubelskiego oraz przyjezdnych turystów - począwszy od dziadków, a skończywszy na wnukach.

Organizator: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży „PROMYK”

 Patronat honorowy: Narodowe Centrum Kultury

 Zadanie współfinansowane ze środków:

Prezydenta Miasta Puławy, Starosty Powiatu Puławskiego, Zarządu Województwa Lubelskiego, Burmistrza Miasta Kazimierz Dolny, Burmistrza Miasta Nałęczów, Burmistrza Miasta Zwoleń, Wójta Gminy Baranów, Wójta Gminy Janowiec, Grupa Azoty Z.A. Puławy S.A.,

Wspierają nas:

RCKU w Puławach, MOSiR w Puławach, POK „DOM CHEMIKA”, Straż Miejska w Puławach, NOK w Nałęczowie, GCK w Baranowie, GOK w Janowcu, Żegluga Pasażerska Kazimierz Dolny, Centrum Kształcenia Zawodowego, Szkółki Kurowscy, Dom Kultury w Zwoleniu

Patronat medialny:

TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Radio Puławy 24, Telewizja Puławy 24, Tygodnik Wspólnota Puławska

Zespoły Polskie:

 • Powiatowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta „VOX CORDIUM” Przysucha
 • Gminna Orkiestra Dęta przy OSP  w Czajkowie
 • Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta Zwolenia
 • Orkiestra Dęta „LUTNIA” OSP w Zarszynie
 • Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dzierzgowo
 • Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Moniek
 • Orkiestra Dęta OSP w Konopiskach
 • Orkiestra Dęta Gminy Końskowola
 • Orkiestra Dęta Gminy Żytno
 • Wilczyńska Orkiestra Dęta
 • Obornicka Orkiestra Dęta
 • Orkiestra Dęta Dobrynin

Zespoły zagraniczne:

 • Orkiestra Dęta “KILS” Szwecja
 • Orkiestra Dęta z Monte Urano Włochy
 • Orkiestra Dęta „Fanfares of Lviv” ze Lwowa UKRAINA
 • Orkiestra Dęta „GARMONIA” z Kijowa UKRAINA

Tekst i grafika: SPDiM "Promyk"

Powrót
POMOC SPOŁECZNA
Pomoc
Pomoc
PROJEKTY
INWESTYCJE
INWESTYCJE
CHRZEST POLSKI
Chrzest Polski
Chrzest Polski
Ankieta satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług
Ankieta Satysfakcji z usług