Tutaj jesteś Powiat Sport Niedawno nagrodzeni przez starostę, a już mają na koncie kolejne sukcesy! Kolarze MAYDAY TEAM

Aktualności Sportowe

01-09-2020
Grupa kolarzy w biało-czerwonych strojach

W dniach 25-28 sierpnia we francuskiej miejscowości Ployau odbywały się Mistrzostwa Europy w kolarstwie szosowym. Nasz powiat reprezentowała czteroosobowa ekipa, Ewa Brożyna i Mateusz Wręga z MAYDAY TEAM oraz dwóch byłych zawodników KS Pogoń Puławy Piotr Pękala i Filip Maciejuk. Ewa Brożyna startowała w wyścigu Juniorek ze startu wspólnego, w którym to wywalczyła 45 miejsce (w połowie wyścigu uczestniczyła w największej kraksie wyścigu). Piotr Pękala i Filip Maciejuk startowali w wyścigu ze startu wspólnego w kategorii U-23 zajmując miejsca 38 oraz 52. Filip Maciejuk wystartował również w jeździe indywidualnej na czas zajmując 17 miejsce.

A w miniony weekend rozegrane zostały również Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski, w których zawodnicy z Powiatu puławskiego zajęli wiele bardzo dobrych miejsc: Wyścig Juniorów:

• Mateusz Cywiński- MAYDAY TEAM - 5,
  • Michał Sędzielewski - KS Pogoń Puławy - 6,
  • Juniorki młodsze - Kinga Marek - 9, Barbara Cywińska - 11 (obie MAYDAY TEAM),
  • Juniorki: Amelia Rusinek - 9 - MAYDAY TEAM.

W najbliższym czasie w pierwszym weekendzie września odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych w kolarstwie szosowym, natomiast w ostatnim weekendzie września Mistrzostwa Polski par i drużyn - obie imprezy odbędą się w okolicach Kalisza.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i trzymamy kciuki za kolejne!