Aktualności

Album "Ochotnicza Straż Pożarna w Kurowie. Historia i tradycja zobowiązują"

Album "Ochotnicza Straż Pożarna w Kurowie. Historia i tradycja zobowiązują"
Data publikacji: 28 lipca 2015
Zachęcamy do lektury albumu - zbioru fotografii przedstawiających działalność strażaków z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie, powiat puławski. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, odszukania na nich znajomych twarzy, miejsc i refleksji nad tym, jak zmieniała się strażacka codzienność: umundurowanie, osobiste wyposażenie, pojazdy, zakres ratownictwa, rodzaje podejmowanych działań i jak niezmienna okazała się pasja druhów oraz ich zapał do wypełniania trudnej, społecznej, strażackiej służby. Album ukazuje „rycerzy Floriana”, realizujących w różnorodny sposób hasło: ”Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”, w czasie ponad stuletniej historii jednostki.

Przygotowaniem tekstów, opracowaniem koncepcji albumu i wyborem zdjęć zajął się dh Arkadiusz Małecki – Wiceprezes OSP w Kurowie. Dodatkowo przy przygotowaniu tekstów wsparcia udzieliła Zofia Kamińska-Dobrzyńska. Za konsultacje historyczne odpowiadała Hanna Żurkowska, tłumaczenie na j. angielski - Diana Borowiec.

 

Wydawnictwo powstało w wyniku realizacji zadania  publicznego  pn.  wydanie  publikacji promocyjnej w formie albumu pt. „Ochotnicza Straż Pożarna w Kurowie - Historia i tradycja zobowiązują!” wspartej przez Zarząd Powiatu Puławskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań Powiatu Puławskiego o charakterze pożytku publicznego w 2015 roku w zakresie kultury.

 

Elektroniczną wersję albumu można pobrać tutaj (kliknij w link).

 

Dodał: Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

Powrót
`