Aktualności

Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny

Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny
Data publikacji: 22 lipca 2015
Już po raz trzeci Lokalna Grupa Działania "Zielony Pierścień", której Powiat Puławski jest członkiem, organizuje rajd na szlakach Krainy Rowerowej. "Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny", który odbędzie się w dniach 1-2 sierpnia, to szansa na odwiedzenie interesujących atrakcji turystycznych rejonu oraz poznanie produktów lokalnych i tradycyjnych.

Udział w imprezie jest bezpłatny, wystarczy zgłosić swój udział do 29 lipca br. Zapraszamy wszystkich chętnych rowerzystów do aktywnego spędzenia wolnego czasu podczas pierwszego sierpniowego weekendu. 

 

W tym roku organizatorzy wybrali 20 inspirujących miejsc, gdzie można poznać, degustować i nabyć produkty lokalne. Na uczestników rajdu czekają m. in. agrokwatery, pensjonaty i restauracje oferujące rodzime wyroby z Krainy Rowerowej, izby tradycji, miniskansen, izby produktów lokalnych, a nawet stacja badawcza ekologii, klimatu i dziedzictwa kulturowego subregionu. W jednym z punktów będzie urządzone specjalnie dla rowerzystów retro-atelier w stylu z epoki przełomu XIX i XX w.

 

Na zakończenie Rajdu wszyscy uczestnicy spotykają się na pikniku w Karmanowicach w „Agrokwaterze przy Wąwozie” przy wspólnym posiłku. Otrzymają pamiątkowe certyfikaty, mapy i przewodniki po Krainie Rowerowej, a szczęśliwcy wylosują upominki. W puli do losowania znajdą się m.in.: przetwory malinowe, przetwory z płatków i owoców róży, przetwory z pigwowca, rękodzieło z papieru, chodniczki pasiaki tkane na tradycyjnych warsztatach i zestawy z suszonymi ziołami.

 

Aby wziąć udział w rajdzie wystarczy wysłać druk zgłoszenia do 29 lipca br. mailem nainfo@krainarowerowa.pl

 

Pierwszego dnia Rajdu, tj. 1 sierpnia, podczas odprawy na rozpoczęcie imprezy w Końskowoli w Gminnym Ośrodku Kultury każdy uczestnik otrzyma specjalną mapę z zaznaczonymi obiektami do odwiedzenia.

 

 

Więcej informacji, w tym kartę zgłoszeniową i regulamin rajdu, można pobrać ze strony internetowej LGD "Zielony Pierścień" (kliknij w link).

 

Justyna Żurkowska - Starostwo Powiatowe w Puławach

na podst. informacji ze strony www.zielonypierscien.pl

Powrót
`