Aktualności

Od 2 do 5 lipca w Krainie Rowerowej - Wakacyjna Inwazja Rowerzystów

Od 2 do 5 lipca w Krainie Rowerowej - Wakacyjna Inwazja Rowerzystów
Data publikacji: 18 czerwca 2015
Wakacje w Krainie Rowerowej rozpocznie 4-dniowa impreza dla rowerzystów organizowana przez Lokalną Grupę Działania "Zielony Pierścień”, której członkiem jest Powiat Puławski. Impreza adresowana jest do każdego rowerzysty, bez względu na wiek.

Pierwszego dnia, 2 lipca w czwartek, odbędzie się Rajd Bursztynowym Szlakiem Greenways ze startu wspólnego w Puławach spod MOSiRu na dystansie około 60 km. Rowerzyści będą przemierzać szlaki Krainy Rowerowej i odwiedzać ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne, m.in. "Manufakturę Różaną” pod Końskowolą, "Owocowy Przystanek” w Klementowicach, "Park miniatur” w Rąblowie” czy "Małą papiernię” w Celejowie. Rajd zakończy się w Puławach. 

 

Na kolejne dwa dni, 3 i 4 lipca, zaplanowano jedyny w Polsce dla rowerzystów Maraton Quest. Podczas tej imprezy rowerzyści udadzą się na wyprawy odkrywców i będą aktywnie poznawać miejscowości Krainy Rowerowej. Z instrukcjami będą rozwiązywać zadania i zagadki, aby dotrzeć do ukrytych skarbów. 

 

Ostatniego dnia, 5 lipca, zaplanowano indywidualne lub grupowe rajdy po wskazanych pętlach rowerowych o różnych dystansach: 12, 50 i 60 km. Rajdy odbędą się po malowniczych okolicach Wąwolnicy i po Kazimierskim Parku Krajobrazowym. Na zakończenie przewidziano piknik przy dworku w Kęble, podczas którego będą rozdane pamiątkowe certyfikaty oraz odbędzie się losowanie upominków.

 

Więcej informacji na temat Wakacyjnej Inwazji Rowerzystów znajduje się na www.krainarowerowa.pl w zakładce „Aktualności”. Aby wziąć udział w imprezach wystarczy wysłać formularz zgłoszeniowy do 30 czerwca br. mailem na info@krainarowerowa.pl.

 

Zachęcamy do udziału w rowerowej imprezie!

 

Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

na podst. informacji z LGD "Zielony Pierścień"

Powrót
`