Aktualności

Rajd rowerowy po produkt lokalny 5-6 czerwca 2015 r.

Rajd rowerowy po produkt lokalny 5-6 czerwca 2015 r.
Data publikacji: 02 czerwca 2015
W imieniu Lokalnej Grupy Działania "Zielony Pierścień", której Powiat Puławski jest członkiem, zapraszamy na dwudniowy „Rajd rowerowy po produkt lokalny” po okolicach Kazimierza Dolnego, Nałęczowa i Puław (na Lubelszczyźnie), który odbędzie się 5 i 6 czerwca 2015 r.

To jedyna i jak na razie największa w Polsce impreza rowerowa, której tematem jest poznawanie produktów lokalnych i tradycyjnych. Rajd jest bezpłatny a zapisy na formularzach przyjmowane są tylko do 2 czerwca br. To świetna oferta turystyczna na aktywne spędzenie wolnego czasu podczas długiego czerwcowego weekendu.

 

W tym roku organizatorzy wybrali 18 miejsc przy szlakach Krainy Rowerowej gdzie będzie można zatrzymać się, pogawędzić z twórcami, degustować i kupić spożywcze produkty lokalne albo rękodzieło. Jeśli odwiedzicie co najmniej 3 takie miejsca, będziecie mogli wziąć udział w losowaniu specjalnych upominków – zestawów z produktami lokalnymi i tradycyjnymi. Na zakończenie Rajdu wszyscy uczestnicy spotykają się na pikniku w Celejowie w „Agrokwaterze pod Jabłonią” przy wspólnym posiłku. Otrzymają pamiątkowe certyfikaty, mapy i przewodniki po Krainie Rowerowej, a szczęśliwcy wylosują upominki. W puli do losowania znajda się m.in.: przetwory z płatków i owoców róży, przetwory z pigwowca, rękodzieło z papieru, syropy z mniszka lekarskiego, oleje tłoczone na zimno, chodniczki pasiaki tkane na tradycyjnych warsztatach, zestawy z suszonymi ziołami, pamiątkowe strachy na wróble a nawet torby stracha.

 

 

Aby wziąć udział w rajdzie wystarczy zgłosić swój udział do 2 czerwca br. mailem nainfo@krainarowerowa.pl.

 

Pierwszego dnia Rajdu, tj. 5 czerwca, podczas odprawy na rozpoczęcie imprezy w Nałęczowie każdy uczestnik otrzyma specjalną mapę z zaznaczonymi obiektami do odwiedzenia. Na mapie będzie także miejsce na pieczątki. Rowerzysta otrzyma stempel w obiekcie, do którego dotrze.

 

Więcej informacji, w tym kartę zgłoszeniową i regulamin rajdu, można pobrać ze strony internetowej Krainy Rowerowej (kliknij w link).

 

Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

na podst. tekstu Zbigniewa Pacholika  - www.krainarowerowa.pl

Powrót
`