Aktualności

TEATR „TO I OWO” ŚWIĘTOWAŁ XX URODZINY

TEATR „TO I OWO” ŚWIĘTOWAŁ XX URODZINY
Data publikacji: 01 czerwca 2015
19 maja odbyły się II Integracyjne Spotkania Artystów „Bez Barier” Puławy 2015. Organizatorami Spotkań był Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy w Puławach oraz Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika”. W czasie Spotkań jubileusz dwudziestolecia świętował Zespół Teatralny „To i Owo”.

Teatr istnieje od 1995r. Założycielem i instruktorem Teatru „To i Owo” jest Barbara Mikołajczuk.  W ciągu dwudziestu  lat Zespół przedstawił wiele spektakli, zdobywał nagrody na teatralnych przeglądach powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych. Co roku był uczestnikiem Międzynarodowych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku w Lublinie.

 

Teatr oprócz pracy w żywym planie z powodzeniem stosuje techniki teatru lalkowego (kukły, marionetki, lalki żyworękie).  Z okazji jubileuszu Teatr „To i Owo” był uhonorowany  w tym roku Dyplomem Uznania od Marszałka Województwa Lubelskiego, Podziękowaniem od Lubelskiego Kuratora Oświaty, Dyplomem Uznania od Wojewody Lubelskiego.

 

Instruktor zespołu „To i Owo” Barbara Mikołajczuk otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Dyplom Uznania od Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Podziękowanie od Lubelskiego Kuratora Oświaty. II Integracyjne Spotkania Artystów „Bez Barier” Puławy 2015 rozpoczęły się „Hymnem lalkarzy” wyśpiewanym przez Zespół IGA działającym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Puławach. Uroczystość otworzyli: dyrektor POK „Dom Chemika” – Aleksandra Kozak-Kotowska oraz dyrektor  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  w Puławach - Andrzej Czarnecki. Wędrówka przez dwudziestolecie istnienia Zespołu Teatralnego była możliwa dzięki ciekawej prezentacji. Aby uświetnić jubileusz Teatru „To i Owo” w ramach II Integracyjnych Spotkań Artystów „Bez Barier” Puławy 2015, gościnnie wystąpiły zaprzyjaźnione zespoły teatralne: „Wesołe Skrzaty” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w  Dęblinie ze spektaklem „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Promyk” ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego im. s. K. Staszczak w Puławach ze spektaklem „Koziołek Matołek” . Gościem specjalnym był Zespół Baletowy Etiuda z Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”. Zespół zaprezentował się w tańcach: „Pszczółki”, „Tarantela” oraz „Jemen”. Jubileuszowy spektakl „Znajda” przedstawiły dzieci i młodzież z Zespołu Teatralnego „To i Owo”.    

 

Na widowni zasiedli goście reprezentujący Starostwo Powiatowe w Puławach, Urząd Miasta w Puławach, Grupę Azoty Zakładów Azotowych "Puławy" S.A., Kiwanis Klub Puławy, koordynator Międzynarodowych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlaku w Lublinie, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, przedstawiciele mediów, nauczyciele, rodzice, dzieci i młodzież. Szczególną widownię stanowiły byłe aktorki Zespołu Teatralnego „To i Owo”, które tworzyły historię tego zespołu. II Integracyjne Spotkania Artystów „Bez Barier” Puławy 2015 zakończyły się bardzo uroczyście wręczeniem dyplomów i podziękowań oraz upominków za 20-letnią pracę dla Zespołu Teatralnego „To i Owo”. Instruktor pani Barbara Mikołajczuk oraz Zespół Teatralny „To i Owo” zostali uhonorowani dyplomem za 20-letnią aktywność w amatorskim ruchu artystycznym od dyrektora Specjalnego  Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Puławach. Podziękowania i listy gratulacyjne wręczyli instruktorowi Teatru  przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Puławach, Urzędu Miasta w Puławach, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół. Goście nie szczędzili wielu słów uznania dla instruktora  Teatru „To i Owo”. Nie zabrakło upominków i kwiatów. Barbara Mikołajczuk podziękowała Starostwu Powiatowemu  w Puławach i Urzędowi Miasta Puławy za wspieranie i promowanie działalności Teatru „To i Owo”.  Szczególne podziękowanie za współpracę i wskazówki merytoryczne skierowała do Koordynatora Międzynarodowych Spotkań Artystów Nieprzetartego Szlakuw Lublinie - Michała Stanowskiego oraz do byłych aktorów Teatru „To i Owo”. 

 

Występujący gościnnie zespoły otrzymały za udział w II Integracyjnych Spotkaniach Artystów „Bez Barier” Puławy 2015 statuetki, dyplomy i słodki upominek.Nie zabrakło słów wdzięczności i podziękowań dla przyjaciół i osób wspierających uroczystości: POK „Dom Chemika”, Grupy Azoty Zakładów Azotowych „Puławy” S.A., Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Dajmy im szansę”, Kiwanis Klub Puławy. Upominki i statuetki wykorzystane na nagrody podczas uroczystości zostały wykonane w pracowni ceramicznej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Puławach. Zwieńczeniem  II Integracyjnych Spotkań Artystów  „Bez Barier” Puławy 2015 był finał, w którym, przy dźwiękach „Hymnu lalkarzy”, wystąpili wszyscy artyści, instruktorzy, honorowi goście. Na scenę wjechał okazały tort, prezent dla Zespołu Teatralnego „To i Owo”, rozświetlony kolorowymi racami.

 

Andrzej Wenerski - Starostwo Powiatowe w Puławach

na podst. tekstu z SOSW w Puławach

TEATR „TO I OWO” ŚWIĘTOWAŁ XX URODZINY

Powrót
`